راحت ترین و سخت ترین زبانها کدامند؟

1396/8/26 14:25:22
راحت ترین و سخت ترین زبانها کدامند؟

راحت ترین و سخت ترین زبانها کدامند؟

هر زبانی مستلزم فرایندهای یادگیری مختلف می باشد. با توجه به میزان دشواری یا راحتی یادگیری یک زبان، شما می توانید انواع مختلف زمانهای تمرین، مواد آموزشی و نظم و انضباط را داشته باشید.

اگرچه اکثر افراد بر این عقیده هستند که یادگیری برخی از زبانها دشوارتر از زبانهای دیگر هستند، تعدادی هم ادعا می کنند که چیزی بنام زبانهای "سخت" نداریم. افراد چند زبانه اظهار می کنند که عبارت "سخت ترین زبان" دلیلی جز دلسردی ندارد.

 

سخترین زبانهای دنیا

 

محاسبه سطح دشواری زبان خود کار دشواری است. در واقع، به عوامل مختلفی بستگی دارد، مثل انگیزه و علاقه شخصی، میل یا نیاز، فرهنگ محیط و حتی موانع روان شناختی. هر فردی به نوع خود منحصر بفرد است، بنابراین همه افراد نمی توانند تجربه یکسانی داشته باشند؛ بلکه به دیدگاه و سطح هوش شخصی شما بستگی دارد.

بعبارت دیگر، دشواری زبان تاحدودی به مفهوم ذهنی مرتبط است که با توجه به تسط شما در زبانهای مختلف تغییر می کند و تا حدودی به مفهوم عینی بستگی دارد که با توجه به عواملی مثل سیستم نوشتاری مورد استفاده، دشواری گرامر و غیره متفاوت می باشد. بعنوان مثال، زبان مندرین (چینی) سیستم نوشتاری بسیار دشوارتر از انگلیسی دارد. طبیعی است که یادگیری 26 حرف الفبا بسیار راحت تر از یادگیری هزاران کاراکتر باشد، مهم نیست که در کدام نقطه از جهان متولد شده باشید و تا چه حدی به یادگیری زبان مندرین علاقه داشته باشید.

بهترین روش این است که ذهن خود را باز نگه داشته و انتظارات واقع بینانه داشته باشید. بعبارت دیگر، انتظار نداشته باشید که در عرض یک هفته بر زبان جدید تسلط کافی داشته باشید. (البته خودتان را محدود هم نکنید.)

در این پست قصد داریم شما را با 10 زبان رایج دنیا آشنا کنیم و سطح دشواری آنها را از آسان ترین به سخت ترین مطرح کنیم.

 

راحترین زباهای دنیا

آسان ترین زبانها

  1. دانمارکی: از لحاظ گرامری این زبان اسکاندیناوی آسان است و تنها نه شکل فعل دارد، از جمله مجهول که برای انگلیسی زبانها بسیار آشنا است. لغات مبتنی بر آلمانی زیادی داشته و الگوهای گفتاری منحصربفردی دارد که سریع و نرم هستند. انگلیسی زبانان نیتیو بسیار با انگیزه باید در مدت شش ماه به این زبان تسلط داشته باشند (بستگی به مدت زمان مطالعه آنها دارد)
  2. فرانسوی: تلفظ این زبان رمانتیک برای انگلیسی زبانها سخت است. در مقایسه با زبان انگلیسی که 12 نوع فعل دارد، زبان فرانسه 17 نوع ارد و اسامی نیز جنسیت دارند. با این وجود، ریشه لاتین فرانسه یادگیری لغات آن را راحت تر می کند. با گذراندن مرتب کلاسها، در عرض کمتر از سه ماه می توانید به تسلط اولیه این زبان دست یابید.
  3. ایتالیایی: شکل نوشتاری این زبان رمانتیک همانند شکل گفتاری آن است، به همین علت یادگیری آن آسان است. به محض درک فونهای اولیه (واحدهای صدا)، خواندن آن آسان می شود. آخر کلمات به حروف صدادار ختم می شود که سبک آن را جالب تر می کند. از لحاظ دستوری، ایتالیایی از ساختار زبان عاشقانه تبعیت می کند. علاوه بر این، زبان ایتالیایی افعال کمتری از فرانسه یا اسپانیایی دارد. همانند زبان فرانسه، کسانی که به انگلیسی تسلط دارند می توانند این زبان و یا زبانهای عاشقانه دیگر را در عرض کمتر از سه ماه فرا بگیرند.
  4. پرتغالی: در مقایسه با زبان انگلیسی، زبان پرتغالی حروف اضافه بسیار کمتری دارد، اما کاربرد آنها همانند انگلیسی نمی باشد. این به معنای یادگیری آسانتر و البته اجرای سخت آنها می باشد. کلمات پرسشی نیز در پرتغالی آسانتر هستند. اغلب تلفظ کلمات برای انگلیسی زبانها راحت می باشد. با تمرین مرتب و منظم می توان در مدت 6-3 ماه به تسلط اولیه دست پیدا کرد.
  5. اسپانیایی: انگلیسی زبانها می توانند اسپانیایی را بسیار راحت تر تلفظ کنند و تنها ده صامت دارد (در مقایسه با انگلیسی که 20 صامت دارد). زبان اسپانیایی تنها چند حرف جدید برای یادگیری دارد، اما آنها هم آسان هستند (درست مثل ایتالیایی). کلمات به همان شکل گفتاری نوشته می شوند و زبان اسپانیایی از قواعد خود تبعیت می کند که در مقایسه با دیگر زبانهای عاشقانه تعداد کمتری بی نظمی دارد. اسپانیایی دومین زبان متداول برای انگلیسی زبانها می باشد. در عرض 6-3 ماه می توان به تسلط اولیه در این زبان دست یافت.

چینی سخترین زبان دنیا

سخت ترین زبانها

  1. عربی: بیشتر حروف عربی چهار نوع مختلف دارند. انتخاب شکل صحیح بستگی به مکان حرف در کلمه و صامتهایی دارد که تلفظ نمی شوند. این امر موجب می شود یادگیری این زبان (و ترجمه آن) برای انگلیسی زبانها سخت باشد. تصور می شود که در کمتر از یک سال بتوان بر این زبان تسلط پیدا کرد حتی اگر در کشورهای عربی زبان زندگی می کنید.
  2. مندرین: مندرین زبان چینی است که اغلب بعنوان سخت ترین زبان برای یادگیری شناخته می شود. کارشناسان برآورد می کنند که تسلط داشتن به این زبان مستلزم گذراندن 2200 ساعت کلاس می باشد. علت این دشواری تون صدا و فراوانی کاراکترها، کلمات و قواعد می باشد. این زبان تاریخچه دیرینه ای دارد و در سیستم نوشتاری فونتیک مندرین هر صدا چهار نوع تلفظ دارد.
  3. ژاپنی: ژاپنی نیز سیستمی مبتنی بر کاراکتر دارد، ولی شامل هزاران کاراکتری می شود که  بایستی قبل از شروع نوشتن کلمات ژاپنی یاد گرفته شوند. این زبان نیز سه نوع سیستم نوشتاری دارد که هر کدام حروف الفبای خود را دارند. شاید هدف شما یادگیری یک زبان جدید باشد، اما در واقع شما سه نوع حروف الفبا یاد می گیرید. برای اینکه بتوانید با ژاپنی ها گفتگو کنید، بایستی 3-2 ساعت تمرین کنید.
  4. کره ای: کره ای زبان بسیار منحصر بفردی است. برخلاف گفته برخی از افراد در مورد دشواری یادگیری آن، چندان هم سخت نیست. هنگامی که می خواهید به زبان کره ای جمله بسازید، نخست فاعل، سپس مفعول و در آخر فعل می آید. برای انگلیسی زبانها کاملا برعکس است، بویژه زمان برگردانی جملات به زبان خود کاملا جالب به نظر می آیند. بطور متوسط، قبل از تسلط کامل به زبان کره ای، بایستی دوره ی 2200 ساعته را گذرانده باشید.
  5. ایسلندی: زبان ایسلندی برای اکثریت انگلیسی زبانها آسان تر از مندرین (چین)  است. علاوه بر این، بسیار پیچیده است. کمتر از 400000 نفر در دنیا به این زبان صحبت می کنند و همه آنها اهل یک  جزیره هستند. تمرین این زبان اندکی دشوار است زیرا از قرن نوزدهم تغییری نکرده است. بومیان این جزایر بجای پذیرفتن کلمات بیگانه، کلمات قدیمی را بازنویسی می کنند. برای انگلیسی زبانها 1100 ساعت تمرین نیاز است تا به این زبان مسلط شوند.

نتیجه:

مهم نیست که به یادگیری چه زبانی نیاز دارید و کدام زبان را انتخاب کرده اید، فقط مثبت اندیش باشید. یادگیری یک زبان جدید هیچوقت غیر ممکن نیست و فرصت های خوبی برای بالابردن تجربیات کل زندگیتان می باشد.

زبانهای جدید می توانند سطح آموزشی و ارتباط جهانی، شغل و فرصت های مسافرت شما را افزایش دهند. 

References      

https://www.languagetrainers.co.uk

Take lessons

the hardest languages to learn

 

94 100 647
چرا مترجمین اشراق؟

  سایت شبکه مترجمین اشراق علاوه بر ساختار ساده ثبت سفارش شما را قادر به ثبت سفارشات با هر وسع مالی در سه سطح برنزی، نقره ای و طلایی به صورت آنلاین می کند بلکه به شما این امکان را می دهد تا در در جریان کلیه جزییات مراحل انجام سفارش قرار بگیرید و در صورت نیاز بصورت مستقیم با مترجم از طریق ارسال تیکت در تماس باشید از مزایای دیگر شبکه مترجمین اشراق گارانتی کیفی 72 ساعته است که حاکی از دقت عمل مترجمین و مشتری مداری می باشد.  

ثبت سفارش
تبلیغات
کانال تلگرام اشراق