برای مشاهده نسخه جدید وبسایت کلیک کنید

راهکارهای یادگیری زبان بیگانه

1394/9/5
راهکارهای یادگیری زبان بیگانه

 

 

15 واقعیت و راهکار که به شما کمک می کند یک زبان بیگانه را سریع، سلیس و موثر یاد بگیرید

(راهکارهای یادگیری زبان بیگانه)

 

آیا شما هم به دنبال یادگیری یک زبان بیگانه هستید و در این راه با مشکلات زیادی روبرو شده اید؟

شبکه مترجمین اشراق با سالها تجربه برایتان راهکارهایی دارد که با استفاده از آن می توانید با بینشی قوی ترو با سرعتی بیشتر زبان مورد نظرتان را فرا بگیرید.

1-    پیش ار هر چیز باید بدانید اگر در پی فراگیری زبان های نسبتا آسان تر (مانند فرانسه، اسپانیایی و انگلیسی) هستید، برای تسلط بر آن و صحبت کردن سلیس به حداقل 600 ساعت مطالعه مفید احتیاج دارید. این عدد برای زبان های سخت تر مانند روسی به 1200 ساعت مداوم می رسد.

2-    اگر بدنبال یادگیری زبان ساده ای هستید و برای این کار هفته ای 1 ساعت زمان صرف می کنید، 10 سال (600 هفته) طول می کشد تا بتوانید سلیس به آن زبان صحبت کنید.

3-    نکته قابل توجه در یادگیری زبان این است که باید در آن غرق شوید. خواندن و گوش دادن خالی کافی نیست. مانند زبان مادری که شب و روز برای یادگیری آن در کودکی با آن سروکار داشتیم، می بایست در زبان دوم هم غرق شویم.

4-    غرق شده در زبان به این معناست که می بایست به طور مداوم روی آن تمرکز کنیم. به جای 1 ساعت درهفته، 40 ساعت وقت خود را در یک هفته به یادگیری زبان بیگانه اختصاص دهیم.

5-    اگر به طور کامل خود را غرق در یادگیری زبان دوم خود کنید می توانید راه 10 ساله در 4 ماه بروید...

6-    جالب است بدانید که از بین علاقمندان به یادگیری زبان دوم، تنها 4 % از آنها موفق می شوند زبان دوم خود را سلیس صحبت کنند و96 % بقیه به تسلط کافی دست پیدا نمی کنند.

7-    اینکه چطور می توانیم جز 4 % یادگیرندگان واقعی زبان باشیم، یکی از بزرگترین سوالاتی است که در این ارتباط وجود دارد.

8-    پیش از هر چیز، با یادگیری کلمات درست آغاز کنید. آیا می دانستید تنها دانستن 300 کلمه انگلیسی برای 65% مکالمات روز کافی هستند؟ در حقیقت کلمات متعددی وجود دارند که شاید شما آنها در زبان مادری خود هم نشنیده باشید.

9-    وقتی که از یادگیری 300 کلمه کاربردی زبان مورد نظرتان مطمئن شدید، به سراغ روزنامه ها و وب لاگ ها بروید. حتی اگر از خواندن آنها چیزی عایدتان نشود دست کم کلمات و ساختارهای جدید به چشمتان آشنا می شود و روند یادگیری را سرعت می بخشد.

10-  به معنای کلمات جدید پیش از مراجعه به دیکشنری کاملا فکر کنید و آنها را حدس بزنید، زیرا قرار نیست هر گاه به کلمه جدیدی برمی خورید بلافاصله به دیکشنری مراجعه کنید چراکه ممکن است در هر شرایطی به دیکشنری دسترسی نداشته باشید. پس سعی کنید از روی کلمات پس و پیش و همچنین ریشه آن به معنای آن پی ببرید.

11-   باید بدانید که کلیدی ترین نکته در یادگیری زبان این است که اغلب زبان آموزان هدف مشخصی را از یادگیری زبان دوم دنبال نمی کنند. هدف خود از یادگیری زبان دوم  کاملا روشن کنید. آیا می خواهید با آن کار کنید؟ آیا می خواهید خارج از کشور بروید؟ یا اهداف دیگری را دنبال می کنید؟

12-  برای آشنایی هر چه بیشتر و غرق شدن در زبان مورد علاقه تان، متون مربوط به کشور و فرهنگی که مردمانش به آن زبان سخن می گویند را کامل مطالعه کنید. این کار انگیزه های شما را دو چندان می کند.

13-  صحبت کردن با خودتان برای یادگیری کافی نیست. باید تا جایی که می توانید گوش دهید و همزمان تکرار کنید. یکی از منابع بسیار خوبی که در این زمینه وجود دارد یوتیوب است. در آن می توانید ویدئو های جذاب و متناسب با علاقه مندی هایتان  را به زبان مورد نظرتان بیابید.

14-  چیزی که هرگز نباید آن را فراموش کنید، نوشتن است. همین الان کاغذی بردارید و شروع به نوشتن به زبان دومتان کنید. مهم نیست چه می نویسید، مهم نیست جملات را کامل و بدون عیب و نقص بنویسید، مهم تنها این است که بنویسید.. از خودتان و بیوگرافی خانواده تان شروع کنید. این معمولا راحترین و اثربخش ترین موضوع در نوشتن است.

15-  آخرین نکته این است که برای رسیدن به درجه تسلط مورد نظرتان از زبان، زمان تعیین کنید. مثلا بگویید تا پایان امسال، آخر تابستان یا هرزمان دیگری که فکر می کنید برایتان مناسب باشد.

 

برای ملاحظه ی اخبار مرتبط دیگر کلیک نمایید

 

 

 

97 100 658
چرا مترجمین اشراق؟

  سایت شبکه مترجمین اشراق علاوه بر ساختار ساده ثبت سفارش شما را قادر به ثبت سفارشات با هر وسع مالی در سه سطح برنزی، نقره ای و طلایی به صورت آنلاین می کند بلکه به شما این امکان را می دهد تا در در جریان کلیه جزییات مراحل انجام سفارش قرار بگیرید و در صورت نیاز بصورت مستقیم با مترجم از طریق ارسال تیکت در تماس باشید از مزایای دیگر شبکه مترجمین اشراق گارانتی کیفی 72 ساعته است که حاکی از دقت عمل مترجمین و مشتری مداری می باشد.  

ثبت سفارش
تبلیغات
کانال تلگرام اشراق