برای مشاهده نسخه جدید وبسایت کلیک کنید

سخت ترین زبان دنیا کدام است؟

1394/9/10
سخت ترین زبان دنیا  کدام است؟

سخت ترین زبان کدام است؟

تا کنون فکر کرده اید که آموختن کدام زبان از همه دشوارتر است؟ اگر مدتی است که مشغول یادگیری زبان خارجی هستید ، شاید گمان کرده اید که سخت ترین زبان را برای یاد گرفتن انتخاب کرده اید. آیا واقعا یادگیری یک زبان نسبت به زبان دیگر مشکل تر است؟ عوامل مختلفی یادگیری زبان را آسان یا دشوار می کنند. مهم ترین آنها زبان مادری شماست.

 

زبانی که با آن گفتگو می کنید ، با آن رشد کرده و بزرگ شده اید. این زبان می تواند بیشترین تاثیر را روی زبان هایی که می آموزید ، بگذارد. عوامل دیگری مانند: الفبا ، سیستم نوشتاری ، قواعد و دستور زبان ، صداهای جدیدی که باید تولید کنید. این در واقع ترکیبی از مشخصه های یک زبان و نیز تجربیات شخصی شما ست . اما اگر اکثریت مردم موافقند که یادگیری زبانی دشوار است ، پس احتمالا همین طور است. اکثریت مردم زبان چینی را سخت می دانند. دو دلیل برای این مطلب وجود دارد. گرامر زبان چینی سخت نیست چون واقعا دستور زبان چینی بسیار آسان است. این تن صدا هاست که کار را دشوار می کند. یک کلمه را می توان با چهار تن صدای مختلف گفت و از آن چهار معنی متفاوت برداشت کرد. در بعضی لهجه های دیگر مثل(Cantonese) ۹ آهنگ مختلف صدا وجود دارد . دلیل دیگر دشوار بودن زبان چینی سیستم نوشتاری سنتی آن است که هم اکنون نیز بطور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد. برای هر کلمه یک سمبل و نشانه وجود دارد و یادگیری نوشتن و خواندن چند هزار کلمه ی اصلی زبان چینی را دشوار می سازد.

از دیگر زبانهای دشوار می توان از عربی ، روسی ، ژاپنی ، لهستانی و بسیاری دیگر زبان ها نام برد. چه چیزی باعث دشوارتر یا آسان تر شدن زبانی از زبان دیگر می شود. متاسفانه پاسخ ساده ای برای این سوال وجود ندارد. برخی زبان های دارای ویژگی هایی هستند که یادگیری آن ها را از زبان های دیگر آسان تر می سازد. اما بیشتر بستگی به زبان هایی دارد که شما با آنها آشنایی دارید ، بخصوص زبان مادریتان. زبان مادری شما موثرترین عامل در یادگیری زبان های دیگر است. زبان هایی که وجه تشابهات بیشتری با زبان مادری داشته باشند ، یادگیری شان آسان تر خواهد بود. زبان هایی که کمتر مشابه زبان مادری باشند ، آموختن شان دشوارتر است. بسیاری از زبان ها بینابین قرار دارند. این مطلب دو طرفه است ، برای شخص چینی زبانی که قصد یادگیری زبان انگلیسی را دارد، زبان انگلیسی همان قدر سخت است که یک فرد انگلیسی زبان بخواهد زبان چینی را بیاموزد.

زبان های مرتبط:

یادگیری زبانی که ارتباط نزدیکی با زبان مادری دارد ، بسیار آسان تر از زبانی است که کاملا با زبان مادری بیگانه است. زبان های مرتبط در بسیاری از موارد مشابه و مشترکند و با مفاهیم جدید کمتری در ارتباط هستند. از آنجا که زبان انگلیسی یک زبان ژرمن است ، زبان های آلمانی ، نروژی ، سوئدی ، اسکاندیناوی کاملا به یکدیگر مربوط می باشند و یادگیری آنها نسبت به زبان های غیر مرتبط بسیار آسان تر است.

گرامر مشابه:

یکی از مشخصه های مشترک بین زبان های مرتبط است. در زبان سوئدی ترتیب کلمات و صرف افعال شبیه به زبان انگلیسی است که در نتیجه یادگیری آن نسبت به زبان آلمانی آسانتر خواهد بود. زبان آلمانی به مراتب از لحاظ ترکیب کلمه و صرف فعل پیچیده تر می باشد. اگر چه هر دو زبان مرتبط با زبان انگلیسی می باشند ، زبان آلمانی دارای دستور زبان پیچیده تری است. زبان های رومنس (فرانسه ، ایتالیایی، پرتغالی و تعدادی دیگر از زبان ها) دارای ویژگی های مشترک بسیاری هستند ، چرا که از زبان لاتین بوجود آمده اند. برای کسانی که به یادگیری یکی از این زبان ها مشغولند ، بسیار متداول است که یک یا دو زبان دیگر در این گروه را نیز می آموزند. این زبان ها بقدری شبیه بهم هستند که می توانید یک یا دو زبان دیگر را همزمان بیاموزید.

وجوه مشترک تنها در زبان های مرتبط رخ نمی دهد. زبان های متفاوت هم می توانند کیفیت های مشابهی داشته باشند. انگلیسی و چینی در واقع دستور زبان مشابهی دارند که تا حدودی مشکلاتی برای افراد چینی زبان بوجود می آورد.

لغات هم ریشه و قرض گرفته شده:

این از مشخصه هایی است که زبان های رومنس را به یکدیگر شبیه می سازد و در این مورد با زبان انگلیسی وجه مشترک پیدا می کنند. زبان های رومنس اکثر لغات خود را از لاتین گرفته اند. زبان انگلیسی بسیاری از لغات خود را مستقیما از لاتین گرفته است و بقیه کلمات از زبان فرانسوی قرض گرفته است. تعداد بی شماری از لغات فرانسوی در زبان انگلیسی وجود دارد. به این دلیل است که اسپانیایی ، فرانسوی ، ایتالیایی از دیگر زبان ها آسان تر بنظر می رسند. همیشه لغات قرض گرفته شده بین دو زبان وجود دارد. تعداد شگفت آوری از لغات انگلیسی در زبان ژاپنی موجود است که کمی با تلفظ ژاپنی تغییر شکل یافته ،اما می توان آن ها را تشخیص داد.

صداها:

زبان ها صداهای گوناگون دارند. گرچه تمام افراد از صدا های اصلی یکسانی استفاده می کنند ، بعضی از صداها در بعضی زبان ها در زبان مادری یافت نمی شود. صدای (o) اسپانیایی دقیقا همان (o) زبان انگلیسی نیست. بعضی از حروف صدادار زبان فرانسوی در زبان انگلیسی وجود ندارند. در حالیکه ( (rفرانسوی برای افراد انگلیسی زبان خیلی دشوار است ،

( (rچینی به آن خیلی شبیه است. مدتی طول می کشد تا با این صداها ی جدید آشنا بشوید. بسیاری از افراد تلاش زیادی برای یادگیری این صداها نمی کنند و از این رو یادگیری این زبان تا حدی برای آن ها دشوار بنظر می رسد.

تن صدا:

تعداد کمی از زبان ها از تن صدا استفاده می کنند. یعنی از زیرو بمی صدا برای تلفظ کلمات استفاده می کنند. این کار بسیار دقیق و ظریف است و برای کسانی که قبلا از آهنگ زیرو بم صدا استفاده نکرده اند ، دشوار است. چینی تنها زبانی نیست که از تن و آهنگ صدا استفاده می کند. زبان سوئدی هم از این آهنگ زیرو بم صدا کمک می گیرد ، اما نه به پیچیدگی زبان چینی. این کار را می توان با گوش دادن به گویندگان این زبان ها یاد گرفت. مثال هایی از آهنگ صدا را هم می توان در زبان انگلیسی یافت که تعداد کمی را تشکیل می دهند و فقط در موارد خاصی بکار می روند. برای مثال در انگلیسی آمریکایی متداول است که تن صدا در آخر جملات سوالی بالا برود.

سیستم نوشتاری:

بعضی از زبان ها از سیستم نوشتاری و خط گوناگونی استفاده می کنند که تاثیر اصلی بر یادگیری آسان و سخت زبان خواهد داشت. بسیاری از زبان های اروپایی خط مشابهی با زبان انگلیسی دارند. اما دارای علائم و نشانه های دیگری هم هستند که صداها ی خاصی را نشان می دهد. مثل حرف (o)نروژی که خطی روی آن دارد یا ( (nاسپانیایی که یک خط قوس دار روی آن قرار می گیرد. معمولا یادگیری این حروف آسانی نیست. اما بعضی زبان ها که از این هم پیشتر می روند ، دارای الفبای متفاوتی هستند. یونانی ، هندی ، روسی و بسیاری از زبان های اسلاوی اروپای شرقی از خط متفاوتی استفاده می کنند. این امر آموختن زبان را پیچیده تر می کند. بعضی زبان ها مثل یهودی ، عربی ، از راست به چپ نوشته می شوند که به دشواری مطلب می افزاید.

بعضی از زبان های آسیایی مثل ژاپنی ، کره ای و چینی بیشتر از یک سیستم نوشتاری استفاده می کنند. این زبان ها تا حدی از خط رومانی (مثل حروف انگلیسی) استفاده می کنند. زبان چینی مادر تمام سیستم های دشوار نوشتاری است. در این زباک برای نشان دادن یک کلمه از یک سمبل و نشانه استفاده می شود. یعنی باید هزاران سمبل مختلف را برای خواندن زبان چینی بیاموزید. بعلاوه ، این نشانه ها شکل آواشناسی ندارند ، بنابراین مشکل بتوان پی برد که چگونه تلفظ می شوند . برای مثال حتی اگر زبان اسپانیایی را بلد نباشید ، می توانید کلمه ((palabra را حدس بزنید ، اما زمانی که به یک کلمه چینی نگاه می کنید ، سردرگم می شوید.

اختلاف فرهنگی:

بعضی از زبان ها در واقع دارای جوانب فرهنگی هستند که ساختار زبان را تشکیل می دهند. در زبان انگلیسی می توان با افراد ناشناس مودبانه صحبت کرد. اما در بسیاری از زبان ها ی اروپایی ، کلمات متعددی برای کلمه ی you یا همان شما بکار می رود. این بستگی دارد که با چه کسی صحبت می کنید. حتی اگر بخواهید مطلب یکسانی را بیان کنید. سطح احترام در ژاپنی تا حد زیادی رعایت می شود و کلمات متفاوتی مورد استفاده قرار می گیرد. بستگی دارد که بخواهید با خواهرتان ، با یک غریبه ، با رئیس تان یا با رئیس جمهور حرف بزنید.

آنچه یک زبان را از زبان دیگر دشوار تر می سازد ، تنها به زبان مادری تان یا دیگر زبانهایی که بلد هستید، مربوط نیست. عوامل دیگری هم مانند هوش ، استعداد ذاتی و طبیعی تان برای یادگیری زبان ، حافظه و مهارت شنوایی تان نیز موثرند.

بسیاری از این موارد می تواند با تمرین پیشرفت یابند. آیا یادگیری اسپانیایی کار آسانی است ؟ ضرورتا اگر زبان مادریتان انگلیسی باشد ، در مقایسه با زبان های دیگر این زبان آسان تر خواهد بود. چون از خط مشابهی استفاده می کنید. تلفظ آن در مجموع بسیار شبیه بوده و گرامر آن چندان دشوارنیست و بسیاری از کلمات آن آشناست. اگر زبان مادریتان ایتالیایی باشد، کار به مراتب راحت تر است. اگر زبان مادری تان چینی باشد، احتمالا اصلا کار آسانی نیست.

موسسه دفاع از زبانهای مانتری کالیفرنیا ،از زبان های بسیار آسان تا زبان های خیلی دشوار به چهار گروه تقسیم کرده است. این ارزیابی بر اساس تعداد ساعات مورد نیاز برای آموزش هر زبان صورت گرفته است.

۱) گروه اول : زبان های آفریقایی ، دانمارکی ، آلمانی ، فرانسوی ، ایتالیایی، نروژی ، پرتغالی ، رومانی ، اسپانیایی ، سوئدی ، سواهیلی ، تعداد ساعات مورد نیاز برای آموزش این زبان ۴۸۰ ساعت می باشد.

۲) گروه دوم: زبان های بلغاری، فارسی ، یونانی ، هندی ، اردو ، اندونزی ، مالی است که ۷۲۰ ساعت برای آموزش آنها نیاز است.

۳) گروه سوم: زبان های بنگالی ، چک ، فنلادی ، یهودی ، لهستاین ، نپالی ، روسی ، تایی ، ترکی و ویتنامی است. ساعات مورد نیاز برا آموزش آنها ۷۲۰ ساعت می باشد.

۴) گروه چهارم : زبانهای عربی ، چینی ، ژاپنی ، کره ای است . تعداد ساعات مورد نیاز برای آموزش آن ها ۱۳۲۰ ساعت می باشد.

 

و اما چند سوال که حتما دوست دارید پاسخ آنها را بدانید:

زبان فارسی چندمین زبان سخت دنیاست؟

همانطور که گفته زبان فارسی جزوی از خانواده هندی-ایرانی و از ریز شاخه زبان های هند- اروپایی می باشد. این زبان بیشتر در ایران، افغانستان و تاجیکستان مورد استفاده قرار میگیرد. این زبان به عنوان زبان ادبی هم شناخته می شود که از زبان میانه زمان سلسله ساسانیان برجا مانده است و نزدیک 110 میلیون نفر در سراسر جهان به این زبان مکالمه میکنند.

الفبای زبان فارسی

آیا زبان فارسی سخت است؟

خوب برای ما که الان داریم این مقاله رو به فارسی مینویسم قطعا سخت نیست، طبق بررسی های که از سایر افراد غیر فارسی زبان داشتیم خارجی ها اوایل برای شروع این زبان آن را با عربی اشتباه میگیرند چون ساختار نوشتاری شبیه به هم دارند ولی بعد از ورود به یادگیری این زبان چناچه از عربی به سمت زبان فارسی رجوع کنند متوجه خواهند شد که نزدیک 40% کلمات با عربی یکسان و ریشه یکسانی دارد. بعد از کمی یادگیری زبا متوجه ساختار متفاوت آن و قابلیت تشخیص زبان عربی از فارسی قائل خواهند شد.

برای کسی که زبان مادری آن جزو زبان های هند و اروپایی نیست یادگیری زبان فارسی سخت خواهد بود برای مثل در زبان فارسی ارجاع به معنی she/he نداریم که خود این مثال میتواند بیانگر تفاوت شدید آن با سایر زبان ها باشد.

آسان ترین زبان های دنیا برای یادگیری کدام هستند؟

اگر به دنبال یادگیری زبان هستید و نمیتوانید مثلا بین زبان ترکی و اسپانیایی یکی را انتخاب کنید شاید بعد از یک ترم درس خواندن کشف کنید که کدام یک بهتر است. ولی با کمک اینفوگرافیک زیر میتوانید متوجه بشید که زبان اسپانیایی نسبت به زبان ترکی آسان تر هست. البته این کاملا بستگی به شخصیت شما دارد ولی به طور کل برای یادگیری یک زبان سخت 2200 ساعت زمان لازم هست و برای یادگیری زبان آسان 600 ساعت.

اینفوگرافیک زبان های آسان دنیا

همچنین جدول زیر به شما کمک میکند که بتوانید با توجه به زمانی که دارید بهترین انتخاب را انجام دهید:

Category I: 23-24 weeks (575-600 hours)
نزدیکی به زبان انگلیسی

Afrikaans
Danish
Dutch
French
Italian
Norwegian
Portuguese
Romanian
Spanish
Swedish

Category II: 30 weeks (750 hours)
نزدیکی به زبان انگلیسی

German

Category III: 36 weeks (900 hours)
زبان های که از لحاظ فرهنگی و ساختاری با انگلیسی متفاوت هستند

Indonesian
Malaysian
Swahili

Category IV: 44 weeks (1100 hours)
زبان های که به صورت قابل توجه ای تفاوت فرهنگی و ساختاری با زبان انگلیسی دارند

Albanian
Amharic
Armenian
Azerbaijani
Bengali
Bosnian
Bulgarian
Burmese
Croatian
Czech
*Estonian
*Finnish
*Georgian
Greek
Hebrew
Hindi
*Hungarian
Icelandic
Khmer
Lao
Latvian    Lithuanian
Macedonian
*Mongolian
Nepali
Pashto
Persian (Dari, Farsi, Tajik)
Polish
Russian
Serbian
Sinhala
Slovak
Slovenian
Tagalog
*Thai
Turkish
Ukrainian
Urdu
Uzbek
*Vietnamese
Xhosa
Zulu

Category V: 88 weeks (2200 hours)
زبان های که به صورت شدید سخت می باشند

Arabic
Cantonese (Chinese)
Mandarin (Chinese)
*Japanese
Korean

 

رده بندی زبان های دنیا بر اساس جمعیت

رتبه  بندی,

کشورها

جمعیت

زبان

به صورت میلیون

 1. Chinese, Mandarin

Brunei, Cambodia, China, Indonesia, Malaysia, Mongolia, Philippines, Singapore, S. Africa, Taiwan, Thailand

1120

 2. English

Australia, Belize, Botswana, Brunei, Cameroon, Canada, Eritrea, Ethiopia, Fiji, The Gambia, Ghana, Guyana, India, Ireland, Israel, Lesotho, Liberia, Malaysia, Micronesia, Namibia, Nauru, New Zealand, Palau, Papua New Guinea, Philippines, Samoa, Seychelles, Sierra Leone, Singapore, Solomon Islands, Somalia, S. Africa, Suriname, Swaziland, Tonga, U.K., U.S., Vanuatu, Zimbabwe, many Caribbean states, Zambia.

480

 3. Spanish

Algeria, Andorra, Argentina, Belize, Benin, Bolivia, Chad, Chile, Colombia, Costa Rica, Cuba, Dominican Rep., Ecuador, El Salvador, Eq. Guinea, Guatemala, Honduras, Ivory Coast, Madagascar, Mali, Mexico, Morocco, Nicaragua, Niger, Panama, Paraguay, Peru, Spain, Togo, Tunisia, United States, Uruguay, Venezuela.

332

 4. Arabic

Egypt, Sudan, ALgeria, Morocco, Tunisia, Lybia, Saudi Arabia, Syria, Jordan, Yemen, UAE, Oman, Iraq, Lebanon

235

 5. Bengali

Bangladesh, India, Singapore

189

 6. Hindi

India, Nepal, Singapore, S. Africa, Uganda

182

 7. Russian

Belarus, China, Estonia, Georgia, Israel, Kazakhstan, Kyrgyzstan, Latvia, Lithuania, Moldova, Mongolia, Russia, Turkmenistan, Ukraine, U.S., Uzbekistan

180

 8. Portuguese

Angola, Brazil, Cape Verde, France, Guinea-Bissau, Mozambique, Portugal, São Tomé and Príncipe, Macau

170

 9. Japanese

Japan, Singapore, Taiwan

125

 10. German

Austria, Belgium, Bolivia, Czech Rep., Denmark, Germany, Hungary, Italy, Kazakhstan, Liechtenstein, Luxembourg, Paraguay, Poland, Romania, Slovakia, Switzerland

98

11. Chinese, Wu

China

77.2

12. Javanese

Indonesia, Malaysia, Singapore

75.5

13. Korean

China, Japan, N. Korea, S. Korea, Singapore, Thailand

75

14. French

Algeria, Andorra, Belgium, Benin, Burkina Faso, Burundi, Cambodia, Cameroon, Canada, Chad, Comoros, Congo, Democratic Republic of the Congo, Djibouti, France, Gabon, Guinea, Haiti, Ivory Coast, Laos, Luxembourg, Madagascar, Mali, Mauritania, Monaco, Morocco, Niger, Rwanda, Senegal, Seychelles, Switzerland, Togo, Tunisia, Vanuatu, Vietnam

72

15. Turkish

Bulgaria, Cyprus, Greece, Macedonia, Romania, Turkey, Uzbekistan

69

16. Vietnamese

China, Vietnam

67.7

17. Telugu

India, Singapore

66.4

18. Chinese, Yue(Cantonese)

Brunei, China, Costa Rica, Indonesia, Malaysia, Panama, Philippines, Singapore, Thailand, Vietnam

66

19. Marathi

India

64.8

20. Tamil

India, Malaysia, Mauritius, Singapore, S. Africa, Sri Lanka

63.1

21. Italian

Croatia, Eritrea, France, Italy, San Marino, Slovenia, Switzerland

59

22. Urdu

Afghanistan, India, Mauritius, Pakistan, S. Africa, Thailand

58

23. Chinese, Min Nan

Brunei, China, Indonesia, Malaysia, Philippines, Singapore, Taiwan, Thailand

49

24. Chinese, Jinyu

China

45

25. Gujarati

India, Kenya, Pakistan, Singapore, S. Africa, Tanzania, Uganda, Zimbabwe

44

26. Polish

Czech Rep., Germany, Israel, Poland, Romania, Slovakia

44

27. Ukrainian

Poland, Slovakia, Ukraine

41

28. Persian

Iran, Iraq, Afghanistan, Oman, Qatar, Tajikistan, U A Emirates

37.3

29. Chinese, Xiang

China

36

30. Malayalam

India, Singapore

34

31. Chinese, Hakka

Brunei, China, Indonesia, Malaysia, Panama, Singapore, Suriname, Taiwan, Thailand

34

32. Kannada

India

33.7

33. Oriya

India

31

34. Panjabi, Western

India, Pakistan

30

35. Sunda

Indonesia

27

35. Panjabi, Eastern

India, Kenya, Singapore

26

36. Romanian

Hungary, Israel, Moldova, Romania, Serbia and Montenegro, Ukraine

26

37. Bhojpuri

India, Mauritius, Nepal

25

38. Azerbaijani, South

Afghanistan, Iran, Iraq, Syria, Turkey

24.4

40. Maithili

India, Nepal

24.3

41. Hausa

Benin, Burkina Faso, Cameroon, Ghana, Niger, Nigeria, Sudan, Togo

24.2

43. Burmese

Bangladesh, Myanmar

22

44. Serbo-Croatian4

Bosnia and Herzegovina, Croatia, Macedonia, Serbia and Montenegro, Slovenia

21

45. Chinese, Gan

China

20.6

46. Awadhi

India, Nepal

20.5

47. Thai

Singapore, Thailand, Malaysia

20

48. Dutch

Belgium, France, Netherlands, Suriname

20

49. Yoruba

Benin, Nigeria

20

50. Sindhi

Afghanistan, India, Pakistan, Singapore

19.7

کاملترین زبان های دنیا؟

واژه کاملترین به هیچ وجه نمیتونه واژه مناسبی برای رتبه بندی زبان های دنیا باشه چون تقریبا همه زبان های دنیا میتوانند به کاربران خودشان پاسخ دهند اگر این عنوان را به پرنفوذ ترین تغییر بدیم شاید بتوانیم یک لیست مناسبی برای این عنوان در نظر بگیریم.

منبع:

http://www.effectivelanguagelearning.com/language-guide/language-difficulty

http://www.thecultureist.com/2014/05/27/spanish-korean-easiest-hardest-languages-learn-infographic/

http://list25.com/25-of-the-most-difficult-languages-to-learn-in-the-world/5/

http://www.photius.com/rankings/languages2.html

کلمات کلیدی: سخت ترین زبان های دنیا برای یادگیری، رده بندی سخت ترین زبان های دنیا، سخت ترین زبانهای دنیا، زبان های سخت دنیا، سخت ترين زبان دنيا, سخت ترين زبان دنيا، سخت ترین زبانهای دنیا به ترتیب

95 100 722
چرا مترجمین اشراق؟

  سایت شبکه مترجمین اشراق علاوه بر ساختار ساده ثبت سفارش شما را قادر به ثبت سفارشات با هر وسع مالی در سه سطح برنزی، نقره ای و طلایی به صورت آنلاین می کند بلکه به شما این امکان را می دهد تا در در جریان کلیه جزییات مراحل انجام سفارش قرار بگیرید و در صورت نیاز بصورت مستقیم با مترجم از طریق ارسال تیکت در تماس باشید از مزایای دیگر شبکه مترجمین اشراق گارانتی کیفی 72 ساعته است که حاکی از دقت عمل مترجمین و مشتری مداری می باشد.  

ثبت سفارش
تبلیغات
کانال تلگرام اشراق