برای مشاهده نسخه جدید وبسایت کلیک کنید

ترجمه انگلیسی به فارسی و فارسی به انگلیسی

ترجمه انگلیسی به فارسی و فارسی به انگلیسی

زبان انگلیسی

زبان انگلیسی یکی از زبان های هندواروپایی و از خانواده زبان های ژرمانیک غربی است و به زبان های فریزی ، آلمانی و هلندی(در بلژیک زبان فلمیک گفته می شود )نزدیک است . این زبان ازکشور بریتانیای کبیر سرچشمه گرفته و اکنون به طورگسترده در شش قاره گویش می شود .و زبان اصلی ایالات متحده آمریکا ، ممالک متحده ی بریتانیا ، کانادا ، استرالیا، ایرلند ،نیوزلند و چندین جزیره در دریای کارائیب و اقیانوس آرام است. زبان رسمی  کشور هند ، فلیپین ، سنگاپور و کشور های زیادی که در جنوب صحرای کبیر آفریقاقرار دارند وخود آفریقای جنوبی  ،  زبان انگلیسی است .

زبان انگلیسی در سایر کشور های جهان اولین انتخاب برای زبان خارجی بوده است وبه این خاطر جایگاه لینگوافرنکای] جهانی را به خود اختصاص داده است . و تخمین زده می شود یک سوم از جمیعت جهان حدود 2 میلیارد نفر از زبان انگلیسی استفاده می کنند .       

                

Image result for ‫پرچم کشور انگلیس‬‎      زبان انگلیسی یک زبان بین المللی

   انگلیسی به عنوان زبان بین المللی بسیار پر اهیمیت است حتی کشور هایی که بریتانیای کبیر نقش کوتاهی در آن جا بازی کرده تاثیر داشته است ،   در بیشتر مدارس اروپای غربی به عنوان زبان دوم انگلیسی را یاد می گیرند .

  این زبان همچنین جزوی از برنامه آموزشی کشور های  دوردستی چون ژاپن و کره جنوبی است و بطور چشمگیری انگلیسی، زبان مورد علاقه ی  میلیون ها چینی زبان شده است. پیش از جنگ جهانی دوم بیشتر تدریس های زبان انگلیسی به عنوان زبان خارجی  به شیوه ی انگلیسی برتیش بود  و بیشتر متون و منابع آموزشی برای استفاده در خارج از کشور  در بریتانیای کبیر تولید می شدند . و این کار باعث شد فرهنگ انگلستان به عنوان یک فرهنگ رایج منعکس شود و به عنوان مالک زبان انگلیسی شناخه شود .

از سال 1945 ، با وجود  قدرت اقتصادی ایالات متحده آمریکا وتاثیر بی نظیر آن در فرهنگ رایج ،  انگلیسی آمریکایی برای زبان آموزان در جا هایی مانند ژاپن و حتی در کشور های مشخصی در اروپا  نقطه ی عطفی شد .

در بیشتر کشور های پیشرفته  که زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم آموخته می شود زبان انگلیسی بریتش به عنوان الگو باقی مانده است از آنجایی که تاریخ انگلیسی نشان داده است این وضعیت نا معین باقی نمی ماند؛ برای مثال با افزایش قدرت اقتصادی و تجاری کشور هایی مانند هند ، یک روزی انگلیسی هندی آن سوی مرز هایش تاثیرمی گذارد. 

                                  

مسافرت وتجارت

با داشتن شناخت وبرقراری  ارتباط خوب  در زبان انگلیسی می توانید به سراسر کره زمین سفر کنید . چون انگلیسی زبان بین المللی برای افراد خارجی است در هر جایی به راحتی می توانید کمک بگیرید  . شما می توانید در سفر آنلاین این مورد را محک بزنید . در هر سایت مسافرتی که پیدا می کنید گزینه ی رزرو انگلیسی است . داشتن مهارت های انگلیسی همچنین شما را درشغلی  که می خواهید دنبال کنید کمک می کند . اگر شما تعدادی از اداره ها ، شرکت ها و سازمان های حکومتی و حتی شرکت ها ی مهندسی یا ریاضی بازدید کنید اهمیت زبان انگلیسی را خواهید دید .  هر شرکت بزرگی بعد از اطلاع از مهارت انگلیسی افراد ، کارکنان حرفه ای خود را استخدام می کند. شرکت هایی که در سطح بین اللملی فعالیت می کنند وقتی  کارکنان خود را دانش اموخته ی خوبی می دانند که در گفت گو ، نوشتن و خواندن انگلیسی خوب باشند .

کاربرد زبان انگلیسی

اگر به زبان انگلیسی مسلط باشید . به راحتی با تاریخ و فرهنگ آمریکا و انگلستان آشنا میشود . کتاب های ارزشمند و معتبر زیادی به زبان انگلیسی نوشته شده است .رمان ها و آثار ادبی بینظیری به این زبان نگاشته شده است . زبان انگلیسی زبان بین المللی و زبان علم است افراد فرهیخته ودانشگاهیان در سراسر جهان مطالعات و تحقیقات خود را به زبان انگلیسی انجام می دهند و مقالات خود را به زبان انگلیسی منتشر می کنند . جایگاه زبان انگلیسی در جهان امروز قابل تحسین است با دانش زبانی که از انگلیسی دارید می توانید  اکثر فیلم ها ، نمایشنامه هاو موزیک هایی که در هالیوود ساخته شده ببینید و لذت ببرید . زبان انگلیسی زبان رسمی بیشترسازمان های بین المللی و از همه مهم ترزبان تکنولوژی و اینترنت بوده و نقش بسیار مهمی در این عرصه بازی می کند .

اگر در مورد زبانی که با آن کار می کنید یک نظر اجمالی کسب کنید تلاشتان برای یادگیری این زبان موثر خواهد بود .به همین خاطر ما  در مورد ویژگی هایی که زبان انگلیسی را متمایز می کند صحبت خواهیم کرد . برای این که بهتر تصویر سازی کنیم گاه زبان انگلیسی را با زبان آلمانی مقایسه می کنیم . شما می توانید این زبان را با زبان مادری خود مقایسه کنید.

زبان انگلیسی یک زبان جمع و جور و به دور از اطناب و پراکندگی است برای مثال یک واژه عادی در زبان انگلیسی کوتاه تر از هم معنی آن در زبان آلمانی است زیرا فعل ها ، اسم ها و صفت های زبان انگلیسی بخش پایانی ندارند. و اما سوم شخص زمان حال را فراموش نکنید که برای سوم شخص  بخش پایانی حرف "s" را  دارد (.he speaks).

در زبان انگلیسی صرف افعال وجود ندارد که این کارزبان آموزان را ساده می کند وجملات ساده و صحییح از لحاظ دستوری به کار می برند . 

در انگلیسی تنها یک حرف تعریف وجود دارد در حالی که در زبان آلمانی سه تا حرف تعریف داریم . بیشتر واژه ها در انگلیسی چندین معنی دارند این می تواند یک مزایایی برای یادگیرندگان باشد که می توانند با بکار بردن واژه های مشابه در متون مختلف معانی را برسانند. از سوی دیگر این کارممکن است مبتدی ها را به اشتباه بیاندازد .

در انگلیسی تمام اسم ها با حروف کوچک نوشته می شوند . موارد استثنا به شرح زیر است .

 

 • اسم های خاص
 •  روز های هفته
 • ضمیر شخصی "I"
 • اسم ماه ها
 • موضوعات ، مکان ها و عنوان ها مانند Mr, Mrs, Dr, Director of Marketing, CEO و غیره .

 

زبان انگلیسی تعداد زیادی هم آوا دارد . هم آوا ها واژه هایی هستند که املای یکسان ولی معنی و تلفظ متفاوتی دارند .

 

برای مثال : meet/meat/, by/buy/bye, son/sun, waste/waist, through/threw, write/right, our/hour, then/than, here/hear

همان طوریکه می دانید دو نوع لحجه یا اکسنت انگلیسی وجود دارد که تفاوت هایی در ساختار گرامری و املایی این دو لحجه آشکار است . انگلیسی آمریکایی  بیشتر در ایالات متحده کاربرد دارد  ولی انگلیسی بریتیش در کشور های اروپاییی خصوصا در کشور انگلستان استفاده می شود . مشتریان در ترجمه فارسی به زبان انگلیسی به این نکته توجه داشته باشند. و به دنبال مترجم هایی باشند که با انگلیسی بریتش یا انگلیسی آمریکایی آشنایی کامل دارند .

برخی از تفاوت های انگلیسی برتیش و انگلیسی آمریکایی در لغات و و تفاوت های املایی .

Vocabulary

British - American

autumn - fall

aerial - antenna

bank note - bill

barrister - lawyer

bill (restaurant) -check

biscuit - cookie

bonnet (car) - hood

boot (car) - truck

chips - French fries

cooker - stove

crossroad - intersection

curtains - drapes

dustbin - garbage can

engine - motor

film -movie

flat - apartment

football - soccer

garden - yard

handbag - purse

holiday - vacation

jumper - sweater

lift - elevator

to let - to rent

lorry - truck

metro, underground, tube - subway

nappy - diaper

pavement - sidewalk

petrol - gas, gasoline

post - mail

postcode - zip code

queue - line

railway - railroad

solicitor - attorney

tap - faucet

taxi - cab

trousers - pants

wardrobe - closet

windscreen - windshield

 

Spelling

 

British - American

colour - color

favourite - favorite

honour - honor

analyse - analyze

criticise - criticize

memorise - memorize

enrolment - enrollment

fulfil - fulfill

skilful - skillful

centre - center

metre - meter

theatre - theater

analogue - analog

catalogue - catalog

dialogue - dialog

jewellery - jewelry

draught - draft

pyjamas - pajamas

plough - plow

programme - program

tyre - tire

cheque - check

mediaeval - medieval

defence - defense

licence - license

ترجمه انگلیسی به فارسی آنلاین

خدمات شرکت مترجمین اشراق در حوزه زبان انگلیسی:

 • ترجمه زبان انگلیسی به زبان فارسی
 • ترجمه زبان فارسی به زبان انگلیسی
 • اعزام مترجم زبان انگلیسی همراه
 • سرویس ترجمه آنلاین زبان انگلیسی
 • ترجمه مقالات زبان انگلیسی
 • تنظیم اسناد و مدارک  تجاری و صنعتی زبان انگلیسی
 • تنظیم نامه های رسمی و غیر رسمی به زبان انگلیسی
 • تنظیم بیانیه به زبان انگلیسی
 • تولید محتوا به زبان انگلیسی
 • مکاتبه با طرف خارجی به زبان انگلیسی

 

 برچسب ها :

ترجمه زبان انگلیسی مترجم های حرفه ای زبان انگلیسی ، ترفند های ترجمه زبان انگلیسی ، ادبیات زبان انگلیسی ، فرهنگ زبان انگلیسی ،موقعیت زبان انگلیسی در جهان ، ترجمه آنلاین انگلیسی ، زبان رسمی کشور انگلیسی  ، دستورزبان انگلیسی ، گرامر زبان اسپانیایی، ادبیات انگلیسی ، زبان اینترنت ، زبان بین المللی ، انگلیسی برتیش ، انگلیسی آمریکایی ، تفاوت برتیش و آمریکایی ، زبان مسافرت و گردشگری، ترجمه فارسی به انگلیسی

 

https://owlcation.com/humanities/importanceofenglishlanguages

http://www.bl.uk/learning/langlit/sounds/case-studies/minority-ethnic/

http://www.anglik.net/englishlanguagehistory.htm

http://www.english-test.net/articles/1/

 

 

[1] زبانی که مانند پل ارتباطی بین کشور هایی با زبان های مختلف است .

ترجمه انگلیسی به فارسی آنلاین، ترجمه فارسی به انگلیسی, mtrjm prs, farsi, online dictionary, dykhshnry anlyn

93 100 720
چرا مترجمین اشراق؟

  سایت شبکه مترجمین اشراق علاوه بر ساختار ساده ثبت سفارش شما را قادر به ثبت سفارشات با هر وسع مالی در سه سطح برنزی، نقره ای و طلایی به صورت آنلاین می کند بلکه به شما این امکان را می دهد تا در در جریان کلیه جزییات مراحل انجام سفارش قرار بگیرید و در صورت نیاز بصورت مستقیم با مترجم از طریق ارسال تیکت در تماس باشید از مزایای دیگر شبکه مترجمین اشراق گارانتی کیفی 72 ساعته است که حاکی از دقت عمل مترجمین و مشتری مداری می باشد.  

ثبت سفارش
تبلیغات
کانال تلگرام اشراق