برای مشاهده نسخه جدید وبسایت کلیک کنید

ترجمه زبان پرتقالی به فارسی و فارسی به پرتقالی

ترجمه زبان پرتقالی به فارسی و فارسی به پرتقالی

زبان پرتقالی زبان رسمی هفت کشور است .

زبان پرتغالی یکی از زبان های رمانس  است که در پرتغال و برزیل، گلیسیا، شمالغربی کشور اسپانیا  صحبت می شود.زبان پرتغالی به خاطر گوینده نسبتا زیاد بعد از زبان اسپانیایی به عنوان دومین زبان رمانس شناخته می شودکه در قرن 21 نزیک 187 میلیون نفر به این زبان صحبت می کنند.در آفریقا حدود 8 میلیون نفر به زبان پرتغالی صحبت می کنند . در ایالات متحده آمریکا 678 هزار نفر گوینده زبان پرتغالی است که بیشتر آن ها در ایالات ماساچوستز و جزایز رودز هستند .زبان پرتغالی هشتمین زبانی است که بیشترین گوینده را به خود اختصاص داده است . (سومین زبان در بین زبان های اروپای غربی بعد از انگلیسی و اسپانیایی است. ) و زبان رسمی کشورهای  آنگولا (10.3 میلیون سکنه )برزیل (15.3 میلیون)پرتغال(9.9میلیون ) و دو جزیره São Tomé و  Príncipe (صدو بیست وشش هزار نفر) ربان پرتغالی را زبان رسمی در اتحادییه اروپا کرده است .

 

دانستن نکات عمومی زیر برای ترجمه زبان پرتغالی به زبان فارسی و بلعکس قابل ملاحظه است .

پرتغالی برزیلی از چند لحاظ با زبان پرتغالی اروپایی متفاوت است . این تفاوت ها شامل تغییرات صدا ،برخی تفاوت ها در صرف و نحو افعال  برای مثال در زبان پرتغالی برزیلی مانند زبان اسپانیایی  ضمایر مفعولی قبل از فعل می آید، اما در زبان پرتغالی استاندارد ضمایر مفعولی بعد از فعل می آیند .علارغم این تفاوت ها در واج ها ، گرامر ، و لغات، زبان پرتغالی اغلب اوقات متقابلا با زبان اسپانیایی قابل درک است .

ایران و برزیل دارای روابطی تاریخی هستند . در میان کشورهای آمریکای لاتین، برزیل گسترده‌ترین میزان صادرات را به ایران دارد، همچنین این کشور در میان ۳ کشور اصلی واردکننده محصولات ایران در آمریکای لاتین است . از ابتدای روابط میان ایران برزیل، دو کشور در زمینه‌های فرهنگی، اقتصادی و سیاسی همکاری‌های خوبی با یکدیگر داشته و به طور پی در پی هیئت‌هایی در سطوح مختلف در رفت‌وآمد میان دو کشور بوده‌اند.

زبان پرتغالی از خانواده ی زبان (ایندو یروپین ) است و خیلی به زبان اسپانیایی نزدیکی دارد و بیشتر در پرتغال و برزیل با این زبان صحبت می کنند . زبان پرتغالی که در اروپا صحبت می شود از جنبه های تلفظ ، املاء ، و لغات با زبان پرتغالی که در برزیل صحبت می شود متفاوت است  . و این تفاوت ها  در مقایسه با تفاوت های اندک بین انگلیسی آمریکایی و انگلیسی برتیش نسبتا زیاد است. اگر بخواهیم زبان انگلیسی را با زبان پرتغالی مقایسه کنیم  .حروف الفبای زبان پرتغالی شامل 23 حرف ( با حذف حرف های K,W and Y از حروف الفبای زبان انگلیسی ) بعلاوه 11 حرف با آوانما مانند Ç است . تلفظ بیشتر  با انگلیسی همخوانی دارد .

در جهان امروز ارتباطات نخستین گام برای توسعه است . ارتباط موثر با انتقال پیام از زبان مبدا به زبان مقصد صورت می گیرد و ترجمه از زبان فارسی به زبان برزیلی  و بلعکس،  ابزار  مهم  انتقال پیام و ارتباط دو سویه بین دو کشور است . شرکت مترجمین اشراق سرویس های مختلفی برای ترجمه زبان پرتغالی به زبان فارسی را محیا کرده است ، یکی از این سرویس ها سامانه ترجمه آنلاین شرکت مترجمین اشراق است که تا حدی نیاز های کاربران را فراهم می کند . ترجمه انسانی زبان پرتغالی بسیار دقیق تر است که مترجم های  زبان پرتغالی شرکت مترجمین اشراق  به صورت تخصصی در زمینه های مختلف آماده ارائه خدمات هستند.   

خدمات شرکت مترجمین اشراق در حوزه زبان فرانسوی  :

  • ترجمه زبان پرتغالی به زبان فارسی
  • ترجمه زبان فارسی به زبان پرتغالی
  • اعزام مترجم زبان پرتغالی همراه
  • سرویس ترجمه آنلاین زبان پرتغالی
  • ترجمه مقالات زبان پرتغالی
  • تنظیم اسناد و مدارک  تجاری و صنعتی زبان پرتغالی
  • تنظیم نامه های رسمی و غیر رسمی به زبان پرتغالی
  • تنظیم بیانیه به زبان پرتغالی
  • تولید محتوا به زبان پرتغالی
  • مکاتبه با طرف خارجی به زبان پرتغالی

 

 برچسب ها :

 

ترجمه زبان پرتغالی ، مترجم های حرفه ای زبان پرتغالی ، ترفند های ترجمه زبان پرتغالی ، ادبیات زبان پرتغالی ، فرهنگ زبان پرتغالی ،موقعیت  زبان پرتغالی در جهان ، نویسندگان معروف پرتغالی ، کتاب های معروف زبان پرتغالی ، ترجمه آنلاین ، زبان رسمی برزیل ، زبان رسمی کشور آنگولا

 

 

References :

 

Pic1:

 http://portuguese-american-journal.com/wp-content/uploads/2011/09/bandeiras.jpg

Pic2: http://www.findmyfavouriteteacher.com/inc/show_img.php?teacher_id=T0024275&photo=photo

https://www.britannica.com/topic/Portuguese-language

http://www.golisbon.com/practical-lisbon/language.html

http://esl.fis.edu/grammar/langdiff/portuguese.htm

https://www.alsintl.com/resources/languages/Portuguese/

 

 

 

 

 

 

 

86 100 668
چرا مترجمین اشراق؟

  سایت شبکه مترجمین اشراق علاوه بر ساختار ساده ثبت سفارش شما را قادر به ثبت سفارشات با هر وسع مالی در سه سطح برنزی، نقره ای و طلایی به صورت آنلاین می کند بلکه به شما این امکان را می دهد تا در در جریان کلیه جزییات مراحل انجام سفارش قرار بگیرید و در صورت نیاز بصورت مستقیم با مترجم از طریق ارسال تیکت در تماس باشید از مزایای دیگر شبکه مترجمین اشراق گارانتی کیفی 72 ساعته است که حاکی از دقت عمل مترجمین و مشتری مداری می باشد.  

ثبت سفارش
تبلیغات
کانال تلگرام اشراق