برای مشاهده نسخه جدید وبسایت کلیک کنید

ترجمه فارسی به سوئدی و سوئدی به فارسی

ترجمه فارسی به سوئدی و سوئدی به فارسی

زبان سوئدی :

زبان سوئدی یک زبان ژرمانیک[1] شمالی است . و حدود 9 میلیون متکلم در کشور های سوئد و فنلاند به خود اختصاص داده است . همچنین در کشور های جمهوری استونیا ، نوروژ، کانادا و ایالات متحده ی آمریکا متکلم های زبان سوئدی زندگی می کنند . این زبان بیشتر شبیه به زبان های نوروژی و دانمائکی است و تا حد زیادی خصوصا در فرم نوشتن،  برای یکدیگر قابل فهم می باشد.

یکی از نخستین کتابهای1 زبان سوئدی به عنوان زبان ادبی، کتاب مقدس گوستاو واسا[2] است ;که تحت حمایت شاه گوستاو واسا

در سال1-1540 ترجمه و منتشر شد . از قرن 21 تا سال 1809 فنلاند توسط سوئد فرمانروایی می شد . در آن زمان زبان سوئدی زبان اصلی حکومت وآموزش در آنجا بود . امروزه زبان فنلاندی و زبان سوئدی به عنوان زبان رسمی کشور فنلاند جایگاه یکسانی دارند . و زبان سوئدی نخستین بار از زبان های لاتین ،آلمانی و دانمارکی  تاثیر گرفته است .

 

ویژگی های زبان سوئدی

در کنار سایر زبان های ژرمانیک، زبان سوئدی از زبان نورس [3]باستان گرفته شده است و در بین زبان های ژرمانیک زبان سوئدی بیشتر صحبت می شود. و ترکیبی از حروف الفبای زبان رمانی بعلاوه تعداد کمی از حروف دیگر است .

واژه پردازی[4]در زبان سوئدی از بیشتر زبان های ژرمانیک پیروی می کند . در یک عبارت اخباری فعل صرف شده همیشه در جایگاه دوم ظاهر می شود. از لحاظ ساخت شناسی واژگانی زبان سوئدی به زبان انگلیسی شباهت دارد . واژه ها بغیر از بعضی استثناء ها عملا  صرف نمی شوند . حالت های گرامری و تضاد بین مونث و مذکر  وجود ندارد و زبان سوئدی جنس های مذکر و مونث دارد و دوباره به همان شیوه در زبان انگلیسی رخ می هد . صفت ها به همان شیوه مقایسه می شود اما آنها براساس جنسیت شمار و معرفه یا نکره بودن تاثیر می گیرند .

تجزیه و تحلیل های قدیمی حالت های فاعلی و ملکی را اصل قرار داده بود وحتی  چند مورد از کاربردشکل های  حالت مفعولی[5] و حالت مفعول با واسطه[6] به جا مانده است . برخلاف زبان انگلیسی ، گرچه معرفه یا نکره بودن اسم ها با پسوند ها آشکار شده است. نه با حرف های تعرف  این بعد ها  با حرف های نکره و معرفه جدا تکمیل شد .

زبان سوئدی همچنین در نروژ ، برزیل [7]، آرژانتین ، استونیا و ایالات متحده آمریکا صحبت می شود . در حقیقت ایالات متحده آمریکا به تنهایی 300.000 متکلم اسکاندیناوی اسکان یافته اند . از 9.5میلیون نفر مردم سوئدی زبان بیش از 7.9 میلیون نفر از آن ها که از سرتاسر جهان  به اینترنت متصل می شوند سوئدی زبان هستند .

فرهنگ سوئد

یکی از وبژگی های کلیدی فرهنگ سوئدی این است که سوئدی ها ذاتا مساوات گراو متواضع هستند و خودستایی را ناپسند می پندارند . بیشتر مواقع سوئدی ها ترجیح می دهند به دیگران گوش بدهند.  موقع صحبت کردن ، سوئدی ها با لطافت و آرامی صحبت می کنند خیلی کم پیش می آِید شما شاهد آن باشید که یک سوئدی از خود  عصبانیت نشان بدهد یااحساسی افراطی در اجتماع  نشان بدهد. به رقابت بین افراد بهایی داده نمی شود . در سوئد بچه ها طوری آموزش دیده می شوند تا باور کنند نسبت به دیگر بچه ها خاص نیستند - این ویژگی توسط سیستم آموزش پرورش ژاپن به اشتراک گذاشته شده است .

 

 

یادگیری زبان همان بینش فرهنگی است .

موزی می گوید یک روند اوتوماتیک یا خودکار در روند یادگیری زبان است وقتی ما یادگیری یک زبان جدید را شروع می کنیم . باید فعالانه به آنچه که میخواهیم بگوییم ، فکر کنیم . به زودی ما به یک سطحی از روانی در زبان  می رسیم که به تلاش کمی نیاز دارد ممکن است این حالت احساس در خانه بودن را بالا ببرد . من می دانم که خیلی از  انگلیسی زبان ها بدون این که زبان سوئدی یاد بگیرند  تو سوئد زندگی میکنند. مطمنا شما هم از پس این کار برمی آیید . اما یادگیری زبان اجازه می دهد یک فرهنگ جدید تجربه شود 

 

وی افزود : تکلم به زبان سوئدی چندین در شخصی و حرفه ای را برای من گشود در سطح شخصی یادگیری یک زبان خارجی مرا با فرهنگ غنی یک ملت آشنا کرد در سطح حرفه ای ،یادگیری زبان سوئدی یک حرکت شغلی خوبی برای من بود .من یک پروژه ی ترجمه متن سوئدی به زبان انگلیسی را شروع کردم و به عنوان یک نویسنده ی مستقل  و صحبت کردن به زبان سوئدی این امکان را به من داد تا با مصاحبه شوندگان با لحن خودشان ارتباط برقرار کنم .

اما هرگز به کمال نرسیدم ، من فکر می کنم از جنبه ی فیزیکی برای لب های من غیر ممکن است که شکل صحیح تلفظ واژه ی سوئدی هفت را شکل بدهد .

 

خدمات شرکت مترجمین اشراق در حوزه زبان سوئدی :

  • ترجمه زبان سوئدی به زبان فارسی
  • ترجمه زبان فارسی به زبان سوئدی
  • اعزام مترجم زبان سوئدی همراه
  • سرویس ترجمه آنلاین زبان سوئدی
  • ترجمه مقالات زبان سوئدی
  • تنظیم اسناد و مدارک  تجاری و صنعتی زبان سوئدی
  • تنظیم نامه های رسمی و غیر رسمی به زبان سوئدی
  • تنظیم بیانیه به زبان سوئدی
  • تولید محتوا به زبان سوئدی
  • مکاتبه با طرف خارجی به زبان سوئدی
88 100 736
چرا مترجمین اشراق؟

  سایت شبکه مترجمین اشراق علاوه بر ساختار ساده ثبت سفارش شما را قادر به ثبت سفارشات با هر وسع مالی در سه سطح برنزی، نقره ای و طلایی به صورت آنلاین می کند بلکه به شما این امکان را می دهد تا در در جریان کلیه جزییات مراحل انجام سفارش قرار بگیرید و در صورت نیاز بصورت مستقیم با مترجم از طریق ارسال تیکت در تماس باشید از مزایای دیگر شبکه مترجمین اشراق گارانتی کیفی 72 ساعته است که حاکی از دقت عمل مترجمین و مشتری مداری می باشد.  

ثبت سفارش
تبلیغات
کانال تلگرام اشراق