برای مشاهده نسخه جدید وبسایت کلیک کنید

ترجمه آلمانی به فارسی و فارسی به آلمانی

ترجمه آلمانی به فارسی و فارسی به آلمانی

زبان آلمانی

زبان آلمانی زبان رسمی دو کشور آلمان و اتریش و یکی از سه زبان رسمی کشور سوئیس است . زبان آلمانی در کنار زبان های انگلیسی ، زبان فریزی و هلندی  متعلق به گروه ژرمانیک غربی از خانواده زبان های هندو-اروپایی است . اولین تاریخ نوشته شده ی  زبان های ژرمانیک یک قرن قبل از میلاد مسیح با ارتباط متکلم های آن زبان با رومیان شروع شد . از آن زمان و چندین قرن پس از آن  فقط یک زبان ژرمانیک وجود داشت .

ترجمه آلمانی به فارسی

زمان آلمانی یک زبان صرفی است که چهار حالت برای اسم ها ، ضمیرها ، و صفت ها ( فاعلی ، مفعولی ، مضاف الیه و مفعول با واسطه )و سه جنس ( مذکر ، مونث و خنثی ) و فعل های با قائده و بی قائده  دارد . در مجموع زبان آلمانی زبان مادری بیش از 90 میلیون نفر متکلم است بنابرین رنکیگ ششم در کنار زبان های جهانی ( چینی ، انگلیسی ، هندی ، اسپانیای و روسی ) را به خود اختصاص داده است . زبان آلمانی را عنوان زبان خارجی یاد می گیرند و یکی از زبان های فرهنگ غرب جهان است . زبان نوشتاری آلمانی  یکنواخت است و تفاوت های آن در آلمان ،اتریش و سوئیس بیشتر از انگلیسی نوشتاری در ایالات متحده و کشور های مشترک المنافع بریتانیا نیست زبان گفتاری المانی متعلق به گروه های لهجه ای آلمانی بالا و آلمانی فرودین است . تفاوت عمده بین آلمانی بالاو آلمانی فرودین در سیستم آوایی وخصوصا حروف صدادار آن است. زبان آلمانی بالا زبان بخش های کوهستانی آلمان و زبان رسمی نوشتاری است .

ویژگی های زبان آلمانی

لغت های زبان آلمانی همیشه به سرعت باورنکردنی قادر به رشد بوده و است . واژه سازی با صرف ریشه های واژها تنها راه آسان  ساخت واژه های جدید نیست بلکه آلمان یکی از کشور هایی است که اجازه ساخت واژه های مرکب را داده و در این امر سخت گیری نمی کند .بخاطر این جنبه ها گرچه زبان های دیگر مانند لاتین و فرانسوی طی قرن ها به زبان المانی تاثیر گذاشته اند با این حال خیلی از واژه های قرضی به سادگی به واژه آلمانی ترجمه شده اند 

شبیه بیشتر زبان های اروپایی زبان آلمانی از 26 حرف حروف الفبای لاتین  استفاده میکنند . علاوه بر این آلمانی صدا هایی را با علامت اوملات(دو نقطه روی حرف) و شکل با شیب تند حرف (s) اضافه می کند. چون زبان آلمانی به صورت فنی قادر به ساخت بیشمار واژه های مرکب است وتعدادی ازطولانیترین واژه های جهان غرب را دارد .  

 

زبان آلمانی اخیرا تجربه ای از تغییرات را داشت . در سال 1996 یک بازسازی رسمی به منظور آسانسازی یادگیری  اقدام به استاندارد سازی املای زبان آلمانی کرد این کار با مخالفت  و نادیده گرفتن بیشتر شهروندان و شرکت ها روبه رو شد .و یک گروه عصبانی ماده دادگاه ها رو به میان آورد که این مصوبه تنها در مدارس تاثیر دارد و بقیه ی توده ها قادر به انتخاب قانون نوشتاری هستند که می خواهند اجرا کنند

 

لهجه ها

تفاوت های قابل ملاحظه ای بین لهجه های زبان آلمانی وجود داردتمام گویش های المانی متعلق به دو لهجه متفاوت از آلمانی بالا به آلمانی فرودین است تنها لهجه های  همسایه بطور دوطرفه قابل فهم هستند . بیشتر لهجه ها برای آن هایی که آلمانی معیار صحبت میکنند قابل فهم نیست . 

 

 • لهجه های آلمانی فرودین بیشتر نزدیک به هلندی هستند تا به لهجه های آلمانی بالا نزدیک باشند
 • لهجه های آلمانی بالا که درمنطقه ی بالایی راین  گویش می شود به دو لهجه ی آلمانی میانه و آلمانی بالا تقسیم می شود
 • آلمانی رایج یکی از گونه های آلمانی فرودین است که بعنوان زبان نوشتاری معیار در قرن 16و 17 از ایالات ساکسونی گسترش یافت
 • آلمانی سوئیسی و اتریشی برپایه ی آلمانی فرودین است .
 •  
 • .لهجه آلمانی که توسط بهودیان اشکنازی گویش میشود چندین ویژگی خاص دارد و معمولا یک زبان جدا شناخته می شود که یدیش نامیده  میشود

لهجه های آلمانی در مناطق پیدا شده توسط  آلمان طبق لهجه های محلی مستعمره نشین های بومی تکلم می شد برای مثال آلمانی پنسیلوانیا برپایه ی  آلمانی پالاتینات است .

 

چرا زبان آلمانی ؟

زبان آلمانی ، زبان علم ، فلسفه و صنعت است . آلمانی بعد از انگلیسی پر کاربرد ترین زبان دنیاست.کسانی که آلمانی میدانند در واقع قدرتی برای دسترسی به اطلاعات ِ صنعتی و اقتصادی روز دنیا به دست می آورند . ما 10 دلیل عمده برای یادگیری زبان آلمانی را معرفی میکنم مهمترین شریک اقتصادی ایران در اتحادیه اروپا و نیز دومین شریک اقتصادی ایران در دنیاست .آلمانی دومین زبان مهم خارجی بعد از انگلیسی در ایران است و در اتحادیه اروپا بیش از دیگر زبان ها با آن صحبت می شود.آلمان مهم ترین قطب صنعتی دنیاست و امکانات بسیار مناسبی جهت ادامه تحصیل برای دانشجویان ایرانی ِ رشته های صنعتی عرضه می کند.مقر بسیاری از شرکت های بین المللی در آلمان یا کشور های آلمانی زبان ِ سوئیس و اتریش است.

بسیاری از کتابهای ایران شناسی توسط شرق شناسان آلمانی نوشته شده و همواره فضای فرهنگی دوستانه ای بین دو کشور و دو ملت وجود داشته است .آلمانی زبان علم و صنعت است .شباهت ساختار و به خصوص واژگان زبان آلمانی به انگلیسی فراگیری این زبان را برای زبان آموزان ایرانی آسان تر میسازد .آلمانی زبان ِ گوته ، نیچه ، کافکا ، موتزارت ، بتهوون ، باخ ، فروید و اینشتاین است و کسیکه آلمانی یاد میگیرد فرهنگ یکی از بزرگترین مراکز هنری و فلسفی اروپا را کشف می کند .

 

خدمات شرکت مترجمین اشراق در حوزه زبان آلمانی:

 • ترجمه زبان  آلمانی به زبان فارسی
 • ترجمه زبان فارسی به  آلمانی
 • اعزام مترجم زبان  آلمانی همراه
 • سرویس ترجمه آنلاین زبان  آلمانی
 • ترجمه مقالات زبان  آلمانی
 • تنظیم اسناد و مدارک  تجاری و صنعتی زبان  آلمانی
 • تنظیم نامه های رسمی و غیر رسمی به زبان  آلمانی
 • تنظیم بیانیه به زبان  آلمانی
 • تولید محتوا به زبان  آلمانی
 • مکاتبه با طرف خارجی به زبان  آلمانی

ترجمه آلمانی به فارسی و ترجمه فارسی به آلمانی

ترجمه آلمانی به فارسی و ترجمه فارسی به آلمانی

 برچسب ها :

 آلمانی، ترجمه زبان آلمانی،مترجم های حرفه ای زبان آلمانی ، ترفند های ترجمه زبانآلمانی، ادبیات زبان آلمانی، فرهنگ زبان  آلمانی،موقعیت زبان در جهان ، ترجمه آنلاین  آلمانی، زبان رسمی کشور  آلمان، دستورزبان آلمانی، گرامر زبان آلمانی،ادبیات  زبان آلمانی، تاریخ زبان  آلمانی ،زبان آلمانی،  آلمانی ها ،لهجه های زبان آلمانی ،لهجه ها ، آلمانی فرودین ، آلمانی بالا، ترجمه آلمانی به فارسی، ترجمه فارسی به آلمانی

 

http://aboutworldlanguages.com/german

https://www.britannica.com/topic/German-language

http://www.mapsofworld.com/languages-of-the-world/german.html

https://clas.uiowa.edu/dwllc/german/why-study-german

 

90 100 715
چرا مترجمین اشراق؟

  سایت شبکه مترجمین اشراق علاوه بر ساختار ساده ثبت سفارش شما را قادر به ثبت سفارشات با هر وسع مالی در سه سطح برنزی، نقره ای و طلایی به صورت آنلاین می کند بلکه به شما این امکان را می دهد تا در در جریان کلیه جزییات مراحل انجام سفارش قرار بگیرید و در صورت نیاز بصورت مستقیم با مترجم از طریق ارسال تیکت در تماس باشید از مزایای دیگر شبکه مترجمین اشراق گارانتی کیفی 72 ساعته است که حاکی از دقت عمل مترجمین و مشتری مداری می باشد.  

ثبت سفارش
تبلیغات
کانال تلگرام اشراق