برای مشاهده نسخه جدید وبسایت کلیک کنید

ترجمه فارسی به چینی و چینی به فارسی

ترجمه فارسی به چینی و چینی به فارسی

زبان چینی

شاید سوال بسیاری از مردم این باشه که چند نفر به زبان چینی صحبت میکنند ؟ در پاسخ به این سوال میتوان گفت که 16 درصد از جمیعیت کره زمین به زبان چینی گویش میکنند . که زبان اصلی   نزدیک به 1.2 میلیارد نفر است .    

 

زبان چینی و یا زبان سینی تیک ، چینی ( هان) ،  گروه اصلی زبان های آسیای شرقی است . که متعلق به خانواده زبان های چینی -تبتی است . در زبان چینی تعدادی از گوناگونی ها وجود دارد که اصولا لهجه نامیده می شوند ولی دانشمندان این لهجه ها  را به عنوان یک زبان دسته بندی می کنند . بیشتر مردم از این چینی های مختلف مانند سایر زبان های دنیا  به عنوان زبان مادری استفاده می کنند . و زبان استاندارد معاصر چینی یکی از شش زبان رسمی ایالات متحده است.

همچنین شکل های  گوناگون( گفتاری زبان چینی) نیزبه متکلم های مربوط به آن ها نا مفهوم است . به همان اندازه که زبان های معاصر رمانس از هم دیگر متفاوتند  آن ها نیز تفاوت هایی دارند . بیشتر تفاوت های بین آن ها در تلفظ و لغت ها اتفاق می افتد با این حال تفاوت های دستوری چندانی وجود ندارد . این زبان ها شامل زبان ماندارین درشمال ،مرکز و بخش های غربی چین است لهجه وو(wu) در شمال و جنوب و لهجه های مین ، گان(کان)، هاکا(کجیا) ، ژینگ، کانتونی در بخش های جنوبی کشور گویش می شود .

 

تمام زبان های چینی از یک زبان رایج ادبی (wenyan)استفاده میکنند که با کاراکتر ها وطبق ساختار رایج می نویسند . این زبان ادبی تلفظ استاندارد یگانه ای ندارد بلکه متکلم ها با توجه به قانون های تلفظی زبان خودشان آن متن ها را می خوانند .قبل از سال 1917 تقریبا تمام متون را  با (wenyan) می نوشتند ولی از آن تاریخ به بعد از شیوه ی زبان محلی برای نوشتن استفاده کردند . درکنار کاربرد روزمره ی زبان معاصر چینی ،  زبان ادبی کهن چینی  در حال انقراض است .

بیشتر مردم زبان چینی را زبان سختی می‌دانند، این در حالی است که دستور زبان چینی بسیار آسان است. این تن صداهاست که کار را دشوار می‌کند. یک کلمه را می‌توان با چهار تن صدای مختلف گفت و از آن چهار معنی متفاوت برداشت کرد. در بعضی لهجه‌های دیگر آهنگ مختلف صدا وجود دارد. دلیل دیگر دشوار بودن زبان چینی سیستم نوشتاری سنتی آن است که هم‌اکنون نیز به طور گسترده‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای هر کلمه یک سمبل و نشانه وجود دارد و این امر یادگیری نوشتن و خواندن چند هزار کلمه‌ی اصلی زبان چینی را دشوار می‌سازد.

ترجمه چینی - فارسی به چینی

دانستنی های درباره زبان چینی

یادگیری زبان چینی راه را برای رسیدن به رشته هایی همچون سیاست های چینی ، اقتصاد ،تاریخ و باستان شناسی را می گشاید.مطالعه زبان چینی وسیله ای برای مطالعه فرهنگ و مردم چین است .و قلب تمدن چین میراث ارزشمندی چون رمان ها، داستان های کوتاه ، شعر ، درام ها و اخیرا فیلم ها هستنند این آثار ارزش ها ، تلاش ها ، احساسات ،شادی ها،  غصه های یک مردم بزرگ را نشان می دهند. این آثار به شما کمک میکند به آن چه ماورای زبان است دست یابید  .چه چیزی این زبان را قدرتمند می سازد . و

حقیقتا در جامعه چینی چطور به کار برده میشود . برای راحتی و فعال بودن در محیط های زندگی چین  یادگیری زبان نصف یک مبارزه است و دانستن فرهنگ ماورای این زبان نصف دیگر این مبارزه است .

 

برخلاف انگلیسی در چینی الفبایی وجود ندارد. به جای آن زبان چینی از یک سری از نمادها استفاده می‌کند. هر نمادی یک معنی جدا گانه دارد و لازم نیست حرف‌ها را کنار هم بگذاریم تا یک معنی را تشکیل دهند. فرهنگ لغت Kangxi چهل‌و‌هفت‌ هزار و سی‌وپنج کاراکتر را نشان می‌دهد، اگر چه از بسیاری از آن‌ها استفاده‌ی چندانی نمی‌شوند.

موسسه دفاع از زبان‌های مانتری کالیفرنیا، زبان‌های گوناگون را به چهار گروه تقسیم کرده است. این ارزیابی براساس تعداد ساعات مورد نیاز برای آموزش هر زبان صورت گرفته است.

تبدیل حروف فارسی به چینی

گروه اول:  زبان‌های آفریقایی، دانمارکی، آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی، نروژی، پرتغالی، رومانیایی، اسپانیایی، سویدی و سواهیلی است كه تعداد ساعات مورد نیاز برای آموزش این گروه 480 ساعت است.

گروه دوم: زبان‌های بلغاری، فارسی، یونانی، هندی، اردو، اندونزی و مالی است که 720 ساعت برای آموزش آن‌ها زمان لازم است.

گروه سوم: زبان‌های بنگالی، چک، فنلادی، یهودی، لهستانی، نپالی، روسی، تایی، ترکی و ویتنامی است. ساعات مورد نیاز برای آموزش این گروه از زبان‌ها 980 ساعت است.

گروه چهارم: زبان‌های عربی، چینی، ژاپنی و کره‌ای است. تعداد ساعات مورد نیاز برای آموزش آن‌ها 1320 ساعت است.

بر اساس طبقه‌بندی این موسسه، زبان چینی در گروه سخت‌ترین زبان‌ها قرار می‌گیرد؛ اما آیا زبان چینی سخت‌ترین زبان رایج دنیا است؟! بدین منظور کمی بیشتر در مورد آهنگ و نوشتار زبان چینی توضیح می‌دهیم و پاسخ به این پرسش را برعهده خواننده می‌گذاریم.

 

خدمات شرکت مترجمین اشراق در حوزه زبان چینی:

 • ترجمه زبان چینی به زبان فارسی
 • ترجمه زبان فارسی به چینی
 • اعزام مترجم زبان چینی همراه
 • سرویس ترجمه آنلاین زبان چینی
 • ترجمه مقالات زبان چینی
 • تنظیم اسناد و مدارک  تجاری و صنعتی زبان چینی
 • تنظیم نامه های رسمی و غیر رسمی به زبان چینی
 • تنظیم بیانیه به زبان چینی
 • تولید محتوا به زبان چینی
 • مکاتبه با طرف خارجی به زبان چینی

 

 برچسب ها :

چین ، ترجمه زبان چینی،مترجم های حرفه ای زبان چینی ، ترفند های ترجمه زبان چینی، ادبیات زبان چینی، فرهنگ زبان چینی ،موقعیت زبان در جهان ، ترجمه آنلاین چینی ، زبان رسمی کشور چین، دستورزبان چینی ، گرامر زبان چینی ،ادبیات  زبان چینی، تاریخ زبان چینی، زبان چینی، چینی ها ،لهجه های زبان چینی، چینی -تبتی,ترجمه چینی، مترجم چینی به فارسی، مترجم زبان چینی به فارسی، ترجمه چینی به فارسی، مترجم زبان چيني, تبدیل حروف فارسی به چینی، تبدیل فارسی به چینی

 

References :

https://www.britannica.com/topic/Chinese-languages

http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=245115

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwiBqfOU_aLPAhVDDywKHV51BXsQFggfMAA&url=https%3A%2F%2Fwww.britannica.com%2Ftopic%2FChinese-languages&usg=AFQjCNFXHLByco9JtX6GWfKDMtA53vl8EQ&sig2=EezKjgHvunA1H6FlxgC15w&bvm=bv.133387755,d.bGg

https://www.bu.edu/wll/home/why-study-chinese/

 

91 100 712
چرا مترجمین اشراق؟

  سایت شبکه مترجمین اشراق علاوه بر ساختار ساده ثبت سفارش شما را قادر به ثبت سفارشات با هر وسع مالی در سه سطح برنزی، نقره ای و طلایی به صورت آنلاین می کند بلکه به شما این امکان را می دهد تا در در جریان کلیه جزییات مراحل انجام سفارش قرار بگیرید و در صورت نیاز بصورت مستقیم با مترجم از طریق ارسال تیکت در تماس باشید از مزایای دیگر شبکه مترجمین اشراق گارانتی کیفی 72 ساعته است که حاکی از دقت عمل مترجمین و مشتری مداری می باشد.  

ثبت سفارش
تبلیغات
کانال تلگرام اشراق