برای مشاهده نسخه جدید وبسایت کلیک کنید

ترجمه فارسی به ژاپنی و ژاپنی به فارسی

ترجمه فارسی به ژاپنی و ژاپنی به فارسی

زبان  ژاپنی

زبان ژاپنی یک زبان متمایز که به زبان های دیگر شباهت ندارد زبان ژاپنی با بیش از 127 میلیون متکلم یکی از زبان های عمده جهان به شمار می رود که نخستین بار در سراسر مجمع الجزایر ژاپن گویش می شد . همچنین حدود 1.5 میلیون ژاپنی مهاجر در خارج از ژاپن که عمدتا در آمریکای شمالی و جنوبی  هستند، وجود دارد  و غیر از کشور ژاپن هیچ ملتی از زبان ژاپنی بعنوان زبان اول یا دوم استفاده نکرده است . 

ریشه های زبانی

چون مردم ژاپن در زمان های باستان سیستم نوشتاری نداشتند. اطلاعاتی که در مورد زمان و توسعه این زبان بدست می آید برپایه ی حدس ها و بازسازی ها است . شواهد موجود حاکی از آن است که ژاپنی باستان سیلاب های زیادی نسبت به ژاپنی معاصر دارد ، و نظریه ی جلو از وجود تعداد زیادی حروف صدا دار خبر می دهد .

زبان های آسیایی  خصوصا زبان چینی برتوسعه  زبان ژاپنی تاثیر گذاشته اند تا قبل از دوره رنانس در اروپا، تاثیر اروپا و خاور میانه زیاد نبود وقتی که پادشاهی ژاپن  با قدرت های استعماری پرتغال و بریتانیایی کبیر شروع به مقابله کرد .در پایان جنگ جهانی دوم ، لغت های انگلیسی که بیشتر مرتبط با تکنولوژی و رسانه های جمعی بود بیش از هر زبان دیگری به زبان ژاپنی وارد شدند .

 

زبان ژاپنی برای رساندن معنی و همچنین اقرار کردن جایگاه اجتماعی  ساختار دستوری زیادی دارد . زبان مودب وعناوین افتخاری،  درک این ها برای یادگیری زبان ژاپنی خیلی مهم است . تفاوت ضمیر ها ، لغت ها تغیر تکواژ فعل ها  بستگی به ارتباط متکلم با مخاطب دارد . عموما زبان مودب بین کسانی که همدیگر را تازه ملاقات می کنند استفاده می شود در حالی که یک گفتگو با زبان رایج حاکی از یک رابطه ی زیاد صمیمی است . بیشتر ساختار های زبانی ژاپنی برای احترام به uchi-soto یا تفاوت بین گروه های خودی و بیرونی طراحی شده است برای مثال وقتی یک ژاپنی با کسی از یک خانواده یا سازمان و  گروه دیگر صحبت می کند، از این ساختار استفاده می شود  با گروه خودی به نحو فروتنانه ای صحبت میکنند ولی با گروه بیرونی با احترام و افتخار صحبت میکنند .

شواهد ثابت شده ی زیادی وجود دارد که از وجود  سیستم نوشتاری بومی زبان ژاپنی خبر می دهد که قبل از کاراکتر های زبان چینی معرفی شده بودند . پادشاه کره به طور کلانی با چین و ژاپن دادو ستد داشت و بیشتر بر این باورند زبان نوشتاری ازآنجا به مجمع الجزایرآورده شده است  . ترکیب سیستم نوشتاری چین و زبان های بومی ژاپنی یک سیستم پیچیده ای می سازد که از آن در ژاپنی معاصراستفاده می کنند .

 

سیستم نوشتاری

سیستم نوشتاری ژاپنی ترکیبی از کاراکتر های اقتباس شده ی چینی (کانجی) و حروف الفبای ژاپنی بومی (هیراگانا ) و یک حروف الفبا برای واژه های خارجی (کاتاکانا )و شکلی از ژاپنی لاتینی (روماجی) است . برخلاف زبان چینی که هر کاراکتر معنی یک واژه یا مفهوم را می رساند نوشتار زبان ژاپنی بیشتر فونوتیکی است (هر حرف یه صدا را بیان میکند)و ژاپنی روماجی برای زبان ورودی وسایل کامپیوتری استفاده می شود .

یادگیری گرامر زبان ژاپنی چندان مشکل نیست و با صرف تقریبا  6 ماه وقت می توان در حد مکالمه روزمره  پیشرفت نمود. ولی یادگیری این زبان درحد خواندن و نوشتن امری بسیار مشکل بوده و نیازمند سالها تمرین و ممارست است. یک  فرد ژاپنی معمولا قادر به نوشتن 3000 شکل و خواندن 4000 شکل است. برای خارجیان بزرگسال رسیدن به این قابلیت بسیار سخت است. غیر از چینی ها و زرد پوستانی که خط مشترکی با ژاپنیها دارند و نیزخارجیانی که از کودکی در مدارس این کشور درس خوانده اند کمتر فرد دیگری را میتوان یافت که توانسته باشد به این زبان بنویسد و یا بخواند.

 

مزیت ژاپن برای درس خواندن بیشتر از آنکه علمی باشد فرهنگی است! ژاپنیها فرهنگ بسیار متفاوتی از سایر ملل دارند که باعث میشود زندگی در این کشور تجربه کاملا متفاوتی باشد.با زندگی در میان ملتی که در عین فقر طبعیت کشورشان دومین اقتصاد قدرتمند دنیا را دارند درسهای زیادی  می توان آموخت. فرهنگ سنتی ژاپنی ها، ادب اجتماعی فوق العاده بالا، نظم اجتماعی تحسین برانگیز، امنیت کامل، رفاه و آرامش فکری و بالاخره خارجی دوستی ژاپنیها این کشور رابرای  کسب یک تجربه جدید  محل مناسبی می کند.

 

خدمات شرکت مترجمین اشراق در حوزه زبان ژاپنی:

  • ترجمه زبان  ژاپنی به زبان فارسی
  • ترجمه زبان فارسی به  ژاپنی
  • اعزام مترجم زبان  ژاپنی همراه
  • سرویس ترجمه آنلاین زبان  ژاپنی
  • ترجمه مقالات زبان  ژاپنی
  • تنظیم اسناد و مدارک  تجاری و صنعتی زبان  ژاپنی
  • تنظیم نامه های رسمی و غیر رسمی به زبان  ژاپنی
  • تنظیم بیانیه به زبان  ژاپنی
  • تولید محتوا به زبان  ژاپنی
  • مکاتبه با طرف خارجی به زبان  ژاپنی

 

 برچسب ها :

 ژاپنی ، ترجمه زبان  ژاپنی،مترجم های حرفه ای زبان  ژاپنی ، ترفند های ترجمه زبان ژاپنی، ادبیات زبان  ژاپنی، فرهنگ زبان  ژاپنی ،موقعیت زبان در جهان ، ترجمه آنلاین  ژاپنی، زبان رسمی کشور  ژاپنی، دستورزبان ژاپنی ، گرامر زبان  ژاپنی،ادبیات  زبان  ژاپنی، تاریخ زبان  ژاپنی ،زبان  ژاپنی،  ژاپنی ها ،لهجه های زبان  ژاپنی ،لهجه ها ،زبان مجمع الجزایر ژاپن

 

 

References:

http://www.mapsofworld.com/languages-of-the-world/japanese.html

https://www.britannica.com/topic/Japanese-language

https://en.wikipedia.org/wiki/Japanese_language

 

87 100 738
چرا مترجمین اشراق؟

  سایت شبکه مترجمین اشراق علاوه بر ساختار ساده ثبت سفارش شما را قادر به ثبت سفارشات با هر وسع مالی در سه سطح برنزی، نقره ای و طلایی به صورت آنلاین می کند بلکه به شما این امکان را می دهد تا در در جریان کلیه جزییات مراحل انجام سفارش قرار بگیرید و در صورت نیاز بصورت مستقیم با مترجم از طریق ارسال تیکت در تماس باشید از مزایای دیگر شبکه مترجمین اشراق گارانتی کیفی 72 ساعته است که حاکی از دقت عمل مترجمین و مشتری مداری می باشد.  

ثبت سفارش
تبلیغات
کانال تلگرام اشراق