برای مشاهده نسخه جدید وبسایت کلیک کنید

ترجمه فارسی به اردو و ترجمه اردو به فارسی

ترجمه فارسی به اردو و ترجمه اردو به فارسی

ترجمه فارسی به اردو و اردو به فارسی

زبان اردو یک زبان هندو آریایی است. این گویش، زبان ملی کشور پاکستان است و یکی از زبانهای است که در هندوستان به آن مردم متکلم هستند. البته غیر از اردو 21 گویش دیگر نیز در هندوستان صحبت می شود. زبان اردو به زبان فارسی کمی نزدیک است. ولی اشخاصی که به اردو و یا هندی صحبت می کنند منظور هم را کاملا متوجه می شوند به عبارت دیگر می توان گفت که این ملت درک خوبی صحبتهای طرف مقابل دارند. در پاکستان نیز مردم به زبان اردو تکلم دارند و با خط فارسی- عربی می نویسند، ولی هندی زبانی است که با خط دیواناگری نوشته می شود و در انتخاب واژه های تخصصی و ادبی بیشتر از زبان سانسکریت کمک می گیرد. در پاکستان اکثر مردم زبان اردو را بلدند ولی فقط هشت درصد زبان مادری آنها اردو می باشد.

 ترجمه فارسی به اردو

الفبای اردو

با توجه به همسایگی ایران با کشورهایی چون اردو، عربی، ترکی، هندی، زبانهای رایج این کشورها از زبان فارسی تاثیر پذیرفته است. لذا الفبای زبان اردو بر پایه، الفبای زبان فارسی تشکیل شده است. حروف الفبای  زبان اردو فقط چهار حرف از زبان فارسی بیشتر است مانند ٹ، ڈ، ڑ، ے. حرف هٔ دوچشم نیز در اردو با قلمی دیگر به‌صورت: ه نمایش داده می‌شود.

 

تاریخچه

در زمانهای گذشته تا پیش از دوران تیموریان زبان فارسی در شبه قاره هند، زبان مورد استفاده در داد و ستد بود. پس از مدتی امپراطوری مغولی هند را نوادگان تیمور لنگ ایجاد کردند و زبان فارسی، زبان رسمی شد. بعد در سده ده و یازده میلادی، سربازان زیادی به ناحیه سند آمدند که به گویش های ترکی، فارسی، عربی و غیره تکلم داشتند. بعد ازگذشت مدت زیادی، زبانها به هم آمیخته شدند در نتیجه زبان اردو فراگیر شد. واژه اردو، یک واژه ترکی به معنی لشکر است و بیانگر زبانی است که در بین سربازان رایج است.

 

دستور زبان گویش اردو

زبان اردو از لحاظ دستور زبان  به زبان فارسی نزدیک است. به عنوان مثال، فعل ها در انتهای جمله بکار می روند و همچنین مانند زبان فارسی حرف تعریفی استفاده نمی شود و برخی مواقع واژه یک پیش از اسم ها نقش حرف تعریف را دارد.

خدمات شرکت مترجمین اشراق در حوزه زبان اردو:

  • ترجمه زبان اردو به زبان فارسی
  • ترجمه زبان فارسی به اردو
  • اعزام مترجم زبان اردو همراه
  • سرویس ترجمه آنلاین زبان اردو
  • ترجمه مقالات زبان اردو
  • تنظیم اسناد و مدارک  تجاری و صنعتی زبان اردو
  • تنظیم نامه های رسمی و غیر رسمی به زبان اردو
  • تنظیم بیانیه به زبان اردو
  • تولید محتوا به زبان اردو
  • مکاتبه با طرف خارجی به زبان اردو

 

 برچسب ها :

اردون ، ترجمه زبان اردو،مترجم های حرفه ای زبان اردو ، ترفند های ترجمه زبان اردو، ادبیات زبان اردو، فرهنگ زبان اردو ،موقعیت زبان در جهان ، ترجمه آنلاین اردو ، زبان رسمی کشور اردون، دستورزبان اردو ، گرامر زبان اردو ،ادبیات  زبان اردو، تاریخ زبان اردو، زبان اردو، اردو ها ،لهجه های زبان اردو، اردو -تبتی، ترجمه اردو به فارسی, اردو به انگلیسی

 

89 100 660
چرا مترجمین اشراق؟

  سایت شبکه مترجمین اشراق علاوه بر ساختار ساده ثبت سفارش شما را قادر به ثبت سفارشات با هر وسع مالی در سه سطح برنزی، نقره ای و طلایی به صورت آنلاین می کند بلکه به شما این امکان را می دهد تا در در جریان کلیه جزییات مراحل انجام سفارش قرار بگیرید و در صورت نیاز بصورت مستقیم با مترجم از طریق ارسال تیکت در تماس باشید از مزایای دیگر شبکه مترجمین اشراق گارانتی کیفی 72 ساعته است که حاکی از دقت عمل مترجمین و مشتری مداری می باشد.  

ثبت سفارش
تبلیغات
کانال تلگرام اشراق