برای مشاهده نسخه جدید وبسایت کلیک کنید

ترجمه ایتالیایی به فارسی و فارسی به ایتالیایی

ترجمه ایتالیایی به فارسی و  فارسی به ایتالیایی

ترجمه ایتالیایی به فارسی و فارسی به ایتالیایی

                                                                                                  

ایتالیا کشوری در جنوب اروپا است که پایتخت آن شهر رم می باشد. این کشور از شبه جزیره ایتالیا و دو جزیره سیسیل و ساردنی در دریای    مدیترانه تشکیل شده است. امروزه ایتالیا کشوری توسعه یافته است و جزو گروه هشت به شمار می آید. ایتالیا پنجمین کشور پر جمعیت اروپا و بیست و سومین کشور پر جمعیت دنیا به شمار می آید. دو کشور مستقل بسیار کوچک به نامهای واتیکان و سان مارینو در درون خاک ایتالیا قرار دارد و یک تکه از خاک ایتالیا نیز بیرون از خاک این کشور در سوئیس قرار دارد که کامپیونه دیتالیا نامیده می شود.

  زبان ها

عمده ایتالیایی ها رومی تبار هستند و زبانهای رایج در ایتالیا هم تقریبا همگی شاخه هایی از زبانهای رومی به شمار می آیند. علارغم اینکه زبان رسمی ایتالیا ،ایتالیایی است اما زبان های دیگری هستند که در گویش افراد بیشماری مورد استفاده قرار می گیرد، ولی حالتی نیمه رسمی و گاه محلی دارند. بسیاری از زبانهای آنها در معرض نابودی قرار گرفته اند که شروع آن به دوره حکومت فاشیسم بر ایتالیا بر می گردد. ایتالیایی زبان رسمی کشور ایتالیا است که از سال 1861 تا کنون این مقام را دارد.

گویش های محلی زیادی در کشور ایتالیا به دلیل های مختلف مثلا هم مرز بودن با کشورهایی نظیر فرانسه، آلمانی، سوئیس، اتریش و ... استفاده می شود. اما زبان رسمی این کشور ایتالیایی است.

زبان ایتالیایی از شاخه های زبان لاتین است. در این زبان شباهت های ریشه ای زیادی با زبانهای اسپانیایی، فرانسوی، رومانیایی و پرتغالی دیده می شود. شباهتهای این زبان با زبان اسپانیایی به شکلی است که هنگام محاوره یک ایتالیایی با یک اسپانیایی و یا بالعکس درک مفهوم برای طرفین به شکل محسوسی ممکن است. شایان ذکر است زبان ایتالیایی از اهمیت ویژه ای در ایران به دلیل  روابط اقتصادی و سیاسی برخوردار است. (در تمام روابط بازرگانی و سیاسی از زبان ایتالیایی استفاده می شود.)

ادبیات ایتالیا

کتاب های معاصر و کلایسک زیادی به زبان ایتالیایی است . مطالب زیادی برای افراد علاقمند به تاریخ ، فرهنگ ، و زبان ایتالیایی وجود دارد کتاب های زیر از جمله آثار بی نظیر زبان ایتالیایی است . خواندن این رمان های مهیج و کتاب های تاریخی و آثار ادبی شما را با ادبیات ایتالیا و جهان آشنا می کند.

1. Andrea Camilleri, "Death in Sicily: the First Three Novels of the Inspector Montalbano Series." (La Forma dell'Acqua, 1994; Il Cane di Terracotta, 1996; Il Ladro di Merendine, 1996)

2. Niccolò Ammaniti, " I'm Not Scared" Io non ho Paura, 2001)

3. Giorgio Scerbanenco, "Traitors to All." (Traditori di Tutti, 1966)

4. Alessandro Baricco, "Ocean Sea." (Oceano Mare, 1993)

5. Erri De Luca, "The Day Before Happiness." (Il Giorno Prima della Felicità, 2009)

6. Gino Strada, "Green Parrots." (Pappagalli Verdi: Cronache di un Chirurgo di Guerra, 1999)

7. Giovanni Guareschi, " The Little World of Don Camillo ."

8. Paolo Giordano, "The Solitude of Prime Numbers." (La Solitudine dei Numeri Primi, 2008)

9. Marco Missiroli, "The Sense of an Elephant." (Il Senso dell'Elefante, 2012)

10. Alberto Angela, "A Day in the Life of Ancient Rome: Daily Life, Mysteries, and Curiosities " (Una Giornata nell'Antica Roma: Vita Quotidiana, Segreti e Curiosità, 2010)

 

نمونه متنی از زبان ایتالیایی:

در این قسمت برای شما متنی از زبان ایتالیایی به همراه ترجمه آن قرار داده شده است:

Tutti gli esseri umani nascono liberi ed eguali in dignità e diritti. Essi sono dotati di ragione e di coscienza e devono agire gli uni verso gli altri in spirito di fratellanza.

تمام افراد بشر آزاد و از لحاظ حیثیت و حقوق با هم برابرند. همه دارای عقل و وجدان هستند و باید نسبت به یکدیگر با روح برادری رفتار کنند.

 

امروزه ایران در حال توسعه برای رشد اقتصاد داخلی نیازمند صنعت کشور های اروپایی است . کشور ایتالیا یکی از این کشور های توسعه یافته است. سالانه قرار داد های زیادی با این کشور بسته می شود. کارشناسان تجاری و صنعتی ایران برای تهیه اسناد و مدارک به مترجمان زبان ایتالیایی نیاز دارند . ویژگی شاخص این مترجمان سابقه در عرصه ترجمه و  آشنایی با زبان دادو ستد است . که شرکت مترجمین اشراق پرچم دار این عرصه است . و سالانه قرار داد های زیادی با شرکت های تجاری و صنعتی ایتالیا می بندد .سرویس های این شرکت ، ترجمه زبان فارسی به زبان ایتالیایی ، ترجمه زبان ایتالیایی به زبان فارسی ، اعزام مترجمان متخصص به کاروان های تجاری و صنتعی در ایتالیا است.

حال که از اهمیت  ترجمه زبان ایتالیایی در ایران به اختصار بیان شد. اعلام می داریم شبکه مترجمین اشراق، آماده ارائه هرگونه خدمات اعم از ترجمه متون ایتالیایی به فارسی و فارسی به ایتالیایی را دارد.

ترجمه متون به هر زبانی مشکلات خاص خود را دارد. و کسی که خود را مترجم تخصصی متون می شمارد باید به هر دو زبان  یعنی زبان مبدا و زبان مقصد تسلط کافی داشته باشد. زیرا ، مسلط نبودن به هر یک از دو زبان  صدمه بزرگی به متن ، خصوصا اگر متن تخصصی باشد ،خواهد زد. لذا اگر متن ترجمه باکیفیت بالا، برای ترجمه متون تخصصی خود از ایتالیایی به فارسی  و از فارسی به ایتالیایی می خواهید از مترجمین شبکه مترجمین اشراق کمک بخواهید.

 

مقالات و کتابهای علمی

شبکه مترجمین اشراق، قادر است تمامی متون دانشگاهی شما را در رشته های علوم انسانی، فقه، علوم اجتماعی ،علوم تربیتی ، حقوق و غیره با کیفیت طلایی ترجمه کند. و اگر در نظر دارید کتاب و یا مقاله ای برای چاپ در نشریه های خارجی ارسال کنید از مترجمین مجربشبکه مترجمین اشراق یاری بخواهید. مترجمین شبکه مترجمین اشراق، توانایی ترجمه متون تخصصی شما نیز هستند لذا اگر متنی تخصصی در مورد شیمی، فیزک، هسته ای، صنایع... در  دست دارید با شبکه مترجمین اشراق، با شماره تلفن 04133343915 تماس حاصل فرمایید.

اسناد و مدارک

شبکه مترجمین اشراق، تمایل دارد اسناد و مدارک شما را از زبان ایتالیایی به فارسی و از فارسی به ایتالیایی ترجمه کند.

 

ترجمه متون توسط متخصصین هر رشته صورت می گیرد و از کیفیت بالایی برخوردار است.

 

 

 

85 100 732
چرا مترجمین اشراق؟

  سایت شبکه مترجمین اشراق علاوه بر ساختار ساده ثبت سفارش شما را قادر به ثبت سفارشات با هر وسع مالی در سه سطح برنزی، نقره ای و طلایی به صورت آنلاین می کند بلکه به شما این امکان را می دهد تا در در جریان کلیه جزییات مراحل انجام سفارش قرار بگیرید و در صورت نیاز بصورت مستقیم با مترجم از طریق ارسال تیکت در تماس باشید از مزایای دیگر شبکه مترجمین اشراق گارانتی کیفی 72 ساعته است که حاکی از دقت عمل مترجمین و مشتری مداری می باشد.  

ثبت سفارش
تبلیغات
کانال تلگرام اشراق